reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic’ten suya ve toza dayanıklı giyilebilir video kamera

Panasonic, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES‘te giyilebilir video kamerası HX-A100‘ü ekstrem sporlarla uğaraşanların beğenisine sundu. 1/1.7 inçlik BSI sensöre ve F/2.5 diyafram açıklığına sahip olan video kamera, saniyede 60 kare hızında Full HD (1080p), 120 kare hızında 720p, 240 kare hızında ise 480p video kaydı özelliğine sahip.

Panasonic HX-A100

IPX8 dayanıklılık sertifikasına sahip olan cihaz, 1,5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar sorunsuzca çalışabiliyor. Cihazın suya dayanıklılığına ek olarak toza dayanıklılık özelliği de var.

Cihazın sahip olduğu Wi-Fi bağlantı desteği akıllı telefonlara veya tabletlere kablosuz olarak bağlantı kurmanıza olanak tanıyor. Akıllı telefon veya tabletlerinizin vizör gibi kullanarak çekim işlemini video kameraya ihtiyaç duymadan Wi-Fi bağlantısıyla gerçekleştirebiliyorsunuz. 140 dakikaya kadar kullanım imkanını kullanıcılara sunacak olan siyah ve turuncu renge sahip video kameranın yaklaşık 300 dolardan satışa sunulacağı belirtiliyor. Cihazın ne zaman satışa sunulacağı ise şu an için belli değil. Panasonic’in bu video kamera ile birlikte video kamera ile uyumlu özel aksesuarları da sergilendi. Bu aksesuarlar sayesinde video kameranızı kaskınıza, kafanıza veya sırt çantanıza kolaylıkla takabiliyorsunuz.

Tanıtım videosu

Farklı renk ve aksesuar çeşitleri

Panasonic HX-A100
panasonic-hxA100
Panasonic HX-A100