reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

BlackBerry’lerin en incesi Bold 9900 yakında Türkiye’de

BlackBerry’lerin üreticisi RIM’in durumu pek iyi değil. Satışları giderek düşüyor ve teknoloji dünyasında şirketin kurtulması için neler yapılabileceği tartışılıyor. Ancak durum böyle diye RIM yeni telefonlarını piyasaya sürmekten de geri durmuyor. BlackBerry markasını taşıyan en yeni telefonlardan olan Bold 9900 yakın zaman içinde Türkiye’de de piyasaya çıkıyor. 10,5 mm inceliğiyle şimdiye kadar üretilen en ince BlackBerry akıllı telefon olma unvanını taşıyan 9900, aynı zamanda yakın saha iletişimini (NFC) de destekleyen ilk BlackBerry modeli. NFC sayesinde çeşitli mobil ödeme imkanları, veri paylaşımı yetenekleri ve SmartPoster etiketlerini okuyabilme özelliği kullanıcılarla buluşuyor.
BlackBerry Bold 9900
BlackBerry Bold 9900, BlackBerry’nin en yeni işletim sistemi BlackBerry 7’yi kullanıyor. WebKit tarayıcı motorunun gelişmiş özellikleri sayesinde çok daha üstün bir tarayıcı performansı sunan telefon, güçlü donanım desteğiyle BlackBerry 6 işletim sistemini kullanan akıllı telefonlara nazaran yüzde 40 daha hızlı internet vadediyor. BlackBerry 7 ile gelen tarayıcıda daha akıcı bir gezinti deneyimi için geliştirilmiş zoom özelliği ile oyun ve videolarda performans artışı sağlayan HTML5 bulunuyor.

Advertisement

Tam Q klavye ile dokunmatik ekranın bir arada olduğu Bold 9900, 720p HD video kaydı ve oynatma desteği sunuyor. Kullanıcılar çektikleri videoları ve telefonlarındaki diğer medya içeriğini doğrudan telefonları aracılığıyla paylaşabildikleri gibi BlackBerry Desktop yazılımları içinde yer alan Media Sync özelliği ile de bilgisayarlarıyla senkronize hale getirebiliyor. BlackBerry 7 işletim sisteminin en önemli artılarından biri de BBM’i birçok farklı uygulama içinden kullanmaya imkan veren BlackBerry Messenger’a destek veriyor olması.