reklamı kapat

POPÜLER

BMW Android Auto Apple CarPlay

BMW’den sonunda dedirten “Android Auto” hamlesi

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden BMW, birçok kişinin oldukça canını sıkan büyük bir eksiği kapatıyor. Bunun arkasında Android Auto yer alıyor.

Advertisement

Almanya merkezli premium otomobil üreticisi BMW, sonunda otomobillerine Android Auto desteği getiriyor. BMW OS 7.0 ve üstü işletim sistemine sahip tüm araçlara gelecek Android Auto için yine de uzun bir süre beklenmesi gerekiyor. Çünkü gerekli güncellemenin ancak 2020 Temmuz ayında gönderileceği açıklanıyor. Uzun süredir sadece iPhone temelli Apple CarPlay sunan ve Android akıllı telefon kullanıcılarını bu konuda oldukça kızdıran firmanın, Android Auto konusunda bir sınırlaması bulunuyor. Kurulan sistem ilk aşamada sadece kablosuz olarak çalışacak deniyor. Yani sürücülerin kablosuz Android Auto destekli bir telefona ihtiyacı bulunuyor. Ancak burada kapı kapatılmış değil. Firmanın standart kablolu bağlantıya da destek vereceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW, Android Auto desteği ile çok sevindirdi

Biliyorsunuz Android Auto ve Apple CarPlay, araçlar ile akıllı telefonlar arasında bağlantı kurarak orijinal araç içi multimedya sistemlerinden çok daha iyi bir deneyim sunuyor. Bu konfordan uzun süredir Android telefon kullanıcıları mahrum bırakan dev firma, özellikle araçlarından tam anlamıyla yararlanmak adına -istemediği halde- iPhone’a geçenleri sevindiriyor. Android Auto için bir ücret alınıp alınmayacağı bilinmiyor. Firma geçtiğimiz günlerde Apple CarPlay‘i ücretsiz hale getirmişti. Bu açıdan yeni desteğin de paralı olması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Üç boyutlu yazıcı ile hazırlanan araç