reklamı kapat

POPÜLER

BMW, ilginç bir "Neue Klasse"

BMW, ilginç bir “Neue Klasse” elektrikli araç test ediyor

Almanya merkezli dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden BMW, şu anda ilginç bir “Neue Klasse” elektrikli araç test ediyor.

Carscoops tarafından Avrupa’da test edilirken görüntülenen bu yeni BMW modeli, şirketin Neue Klasse” adını verdiği yeni dönemindeki araçlarından olacak. Tamamen elektrikli yapıdaki “coupe” formundaki sportif model, şirketin son yıllarda çıkardığı araçlardan çok daha farklı bir gövde yapısını benimsiyor. Oldukça ince formda LED farlar/stoplar ve dar yapıda böbrek ızgaralarının kullanıldığı iki kapılı araç, standart kapı kollarına sahip değil. Bunun yerine “B” sütununa yerleştirilen dokunmatik butonların kullanıldığı aktarılıyor. Henüz ne zaman tanıtılacağı bilinmeyen model, çok güçlü bir elektrikli olabilir. Elbette henüz kesin değil ancak bu araçta BMW’nin uzun zamandır test ettiği dört motorlu altyapıya yer verilebilir. Eğer bahsettiğimiz altyapıya sahip olursa yaklaşık 1.300 beygir güç sunacak araç, şimdiden büyük bir merak uyandırmış durumda. BMW bundan önce elektrikli ve içten yanmalı araçları uzun yıllar beraber sunacak olmasıyla ses getirmişti. Alman devi elektrikli otomobil pazarına birçok rakibinden daha önce giriş yaptı. Şu anda çok sayıda elektrikli otomobil modeli satan firma, içten yanmalı motora sahip araç satışına da devam ediyor. Peki bu ne kadar daha devam edecek? Şirket tamamen elektrikli geleceği tam olarak ne zaman benimseyecek?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yakın zaman önce yapılan açıklamaya göre henüz değil. Çünkü büyük üretici elektrikli ve içten yanmalı araçları uzun yıllar birlikte sunacak. Peki bu tam olarak nasıl ekonomik olarak sürdürülebilir olacak? Üst düzey BMW yetkilisi, Bernd Körber tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, benzinli, elektrikli ve hibrit araçları tek bir üretim hattından çıkarabiliyor. Tüm güç aktarma organlarını tek bir hat üzerinde üretmek, şirkete ekonomik fayda yanında değişen müşteri taleplerine hızlı bir şekilde yanıt verme gücü veriyor.

BMW haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu