reklamı kapat

POPÜLER

BMW’den X8’in üretimiyle ilgili önemli açıklamalar

Bir süredir konuşulan iddialara cevap veren markanın Ar-Ge başkanı Klaus Fröhlich, kafalardaki soruların önemli bir kısmına açıklık getirdi.

BMW’nin SUV sınıfının tepesine yerleşmek üzere konsept formuyla tanıtımını gerçekleştirdiği X7, Frankfurt Otomobil Fuarı‘nın yıldızları arasındaydı. Özellikle tasarım kimliğiyle ciddi anlamda dikkat çeken modelin üretime hazır haliyle 2018 itibarıyla tanışmayı bekliyoruz. X7 için böylesine bir tempo içerisinde olan BMW’nin yakın zamanda X2‘yi de ürün gamına eklemesiyle yelpaze ciddi anlamda geniş bir hal aldı. Lakin bir süredir devam eden dedikodular doğrultusunda sorulara cevap veren BMW, bu dedikoduları doğrular şekilde X8 projesini masaya almış durumda. Lakin şu aşamada BMW X8 konusunda henüz umutlanmamak gerektiğini en başından söylemekte fayda var.

Düşünce var, karar yok

Konuyla ilgili açıklamalarsa belki de en yetkili kişiden geldi diyebiliriz. BMW’nin Ar-Ge departmanın başında yer alan Klaus Fröhlich Autocar’a verdiği röportajda X8 iddialarını yalanlamadı. Projenin halen değerlendirme aşamasında olduğunu belirten Fröhlich; “Soruların cevabı aslında temelde evet. Marka olarak X8 ile birlikte daha üst fiyat aralığındaki segmente çıkmak istiyoruz. Ürün stratejisi üzerinde çalışırken aldığım ilk kararlardan biri X5 üzerinden X6’yı tasarlamaktı. O süreçte herkes bunun gerekli olmadığını söyledi, ancak işe yaradı. Şimdi X2, X4 ve X6’ya sahibiz. Başta Çin olmak üzere X8 için belli bir pazar var. Ama şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki ortada henüz hiçbir karar yok. Her araba ayrı bir karaktere sahip olmalı ve bunlar değerlendirmesi zaman alan süreçler.” diyerek açık kapı bırakmayı da ihmal etmedi. Fröhlich’in açıklamarına baktığımızda marka genelinde X8 için bir niyet olduğunu lakin şu aşamda analiz ve oluşum aşamasında olunduğunu düşünebiliriz. X7’nin yola çıkacağı yıl olacak olan 2018, BMW’nin bu sınıfta bir adım daha ileri gidişine sahne olacak mı bunu hep birlikte göreceğiz.

Sizce BMW X8 üretilmeli mi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...