reklamı kapat

POPÜLER

Bose’dan üç yeni kablosuz kulaklık

Bose‘un aktif gürültü engelleyicili kulaklık serisi QuietComfort, kendi sınıfının en iyi modelleri arasında gösteriliyor. Bütün bu başarısına rağmen yine de yenilenmeye ihtiyacı olduğunu kendileri de düşünmüş olmalı ki firma QuietComfort 35‘in başını çektiği yeni modellerini tanıttı.


Yüksek ses kalitesi ve gürültü engelleyici özelliği ile QuietComfort serisi için artık kablolarından arınma zamanı. Üstelik de yakında mobil cihazlardan kulaklık girişinin tamamen kaldırılma ihtimalini de düşünürsek başka çözüm kalmadı. Bose QuietComfort 35, tasarım olarak önceki model QuietComfort 25’in yoluncan gidiyor. Onun gibi sade ve estetik görünen QuietComfort 35, siyah ve gümüş renk seçeneklerine sahip. Dahili mikrofonları ve dijital çip yardımıyla etraftaki gürültü seviyesini algılayan kulaklık sesleri anında bloke ediyor. Bluetooth’lu QuietComfort 35’in 20 saat pil ömrü olduğu ifade ediliyor. Kablolu olarak kullanılırsa bu süre 40 saate çıkıyor. Öte yandan kulaklığı NFC’yle de eşleştirmek mümkün. Bose QuietComfort 35, 349 dolar fiyatla yurt dışında satışa sunuldu.

Bose’un premium kulaklık serisinin haricinde de yeni ürünler var. Kulak içi özellikteki QuietControl 30 da aktif gürültü engelleyicili bir model. Üstelik QuietControl 30’la kullanıcıya, dışarıdan gelen seslerin seviyesini ayarlama, gürültüyü belli bir seviyeye kadar kesme seçeneği sunuluyor. 10 saatlik pil ömrü sunan kulaklık eylül ayında, 299 dolar fiyatla raflardaki yerini alacak.

Sporcuları hedefleyen Bose SoundSport kablosuz kulaklıklar ise terden etkilenmeyen bir tasarımda. Egzersiz sırasında kullanıcının rahatça hareket edebilmesi için tere ve suya dayanıklı olarak tasarlanan kulaklık, mobil cihazlarla Bluetooth veya NFC üzerinden eşleştirilebiliyor. Kulaklığın entegre nabız sensörlü SoundSport Pulse versiyonunun da sonbaharda satışa sunulacağı ifade ediliyor. Bose SoundSport, 149 dolar fiyatıyla satışa sunuldu.