reklamı kapat

POPÜLER

Bu bulmacanın gizemini çözebilmek için X-Men’in güçlerine ihtiyacınız var [Video]

Masaüstü oyunlar ve fiziksel bulmacalar dijital çağın yükselişiyle bir parça geri planda kalsa da ortaya çok başarılı işler çıkmaya devam ediyor. Kafanızı karıştıracak, çizgi roman bilginizi sorgulatacak ve beyninizi yoracak bir bulmaca arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Bulmaca meraklısı YouTube yayıncısı FLEB, koleksiyonundaki en nadide parçayı geçtiğimiz günlerde sergiledi. Xbox Puzzle olarak adlandırılan bu bulmaca dışarıdan bakıldığında küçük tatlı bir kutu gibi görünse de çözmek için X-Men üyelerinden bazılarının güçlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Zaten ismini de X-Men’den alan Xbox, üstünde şifrelenmiş yazılarla geliyor. Kübün ana kenarında uzun bir yazı ile size bir ipucu veriliyor ve her bir kenarda başka yazılar bulunuyor. Bu yazıları çözdüğünüzde işler ilginçleşiyor.

Kutunun kenarlarında yazılı karakterler Scott Summers (Cyclops), Max Eisenhardt (Magneto), Jean Grey, Bobby Drake (Iceman) ve Noriko Ashida’yı (Surge) işaret ediyor. Kutunun üstünde yer alan açma tuşuyla LED ekranı aktif hale getirdikten sonra yapmanız gereken karakterlerin güçlerini kullanmak. Ancak bununla da sınırlı kalmıyor. Kutunun sırrını çözebilmek için LED ekranda “Forceful” kelimesine ulaşmanız gerekiyor. Her bir karakterin gücü uygulandığında ekranda yeni bir harf beliriyor. Çeşitli kombinasyonlarla karakterlerin güçlerini birleştirdiğinizde ise ortaya aradığınız anahtar çıkıyor. Esasen dört kişinin çözmesi için hazırlanan bu bulmaca X-Men severleri bir hayli etkileyecek cinsten. X-Men konusunda pek bir bilgisi olmayan bulmaca meraklılarını ise uğraştıracağı kesin. Bu bulmacadan edinmek isteyenlere ise kötü bir haberimiz var. El yapımı olan bu Xbox Puzzle’dan sadece 24 adet üretilmiş ve halihazırda aktif satışı bulunmuyor. Uğraşması oldukça keyifli olan bu bulmacanın çözüm videosuna haberin girişinden ulaşabilirsiniz.