reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari Sergio

Bu otomobilden sadece 6 adet üretilecek


Ferrari, dünyanın en iyi otomobil tasarımcılarının başında gelen Pininfarina ile olan 60 yıllık iş birliğini Sergio modeliyle kutluyor. İlk kez 2013 yılında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda konsept haliyle gün ışığına çıkan otomobil, 458 Italia’nın üzerine geliştirilmiş bir model olarak göze çarpıyor. 458 Italia Speciale Aperta modelinde yer alan 4,5 litre V8 motorun geliştirilmiş bir modelinden güç alan Ferrari’nin en yeni otomobili, 605 beygirlik bir güce ve 540 Nm‘lik bir torka sahip.

Ferrari Sergio
Otomobilin tasarımı Cenevre’de tanıtılan konsept otomobilden farklı olsa da Sergio’nun son hali burun ve arka kısım açısından konsept modeli andırıyor. Arka kısımda havalandırmalı motor kapağı ve çift egzoz çıkışının yer aldığı otomobilin stop farları yuvarlak şekilde tasarlanmış. Özel olarak tasarlanmış alaşım jantlarıyla fark yaratan otomobilin iç mekan tasarımı ise 458 Spider modelinden izler taşıyor. Alcantara döşemeli spor koltuklarla birlikte gelen Sergio’da karbon fiber detaylar ve kırmızı dikişler dikkat çekiyor.

Ferrari Sergio
Dünya genelinde sadece 6 adet üretilecek otomobillerden ilki Birleşik Arap Emirlikleri’ne gönderildi. Ferrari ve Pininfarina imzası taşıyan otomobilin üretimi sınırlı sayıda olduğu için satış fiyatı astronomik seviyede. Ferrari Sergio’nun yurtdışındaki fiyatı 3 milyon dolar.

Ferrari Sergio