reklamı kapat

POPÜLER

benzin motorin

Bugünden itibaren geçerli; motorin fiyatlarına ikinci indirim

Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’na yakın kaynaklardan alınan son haberlere göre motorin fiyatlarına yeni bir indirim geldi.

Advertisement

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son günlerde de brent petrol bir kez daha düşüş eğilimine girdi. Bunun da motorin fiyatlarına yansıması bekleniyordu. Yapılan son bildiriye göre bugünden itibaren geçerli olmak üzere (31 Mart) motorin fiyatlarına 88 kuruş indirim geldi. EPGIS konu hakkında sosyal medya hesaplarından bir duyuru yayınlamadı. Benzin fiyatlarında ise şimdilik bir değişiklik yapılmadı. Motorinin litre fiyatı İstanbul’da 22,09 liradan 21,21 liraya, Ankara ve İzmir’de 22,17 liradan 21,29 liraya düştü.

EPGIS  gelen tepkiler üzerine “ Bilgi Notu : 1-8 Mart Tarihleri arasında Akaryakıt fiyatlarında baz aldığımız Genova/Lavera’da; Motorin +398 USD/TON Benzin +256 USD/TON Artış göstermiştir. Bu kadar kısa sürede böyle bir artış daha önce görülmedi.” ifadelerine de yer vermiş ve sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmayı durdurmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motorin için Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de başlayan bir sistemdir. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumaktır. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanıyor.

Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansıtılmıyor. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti. Ancak değişen fiyatlar doğrultusunda tekrar geri dönmüştü. Benzin, motorin ve otogaz dahil tüm akaryakıt çeşitlerinde hali hazırda uygulanan bu sistem sayesinde kimi zaman, zamlar ve indirimler ceplere yansımıyor.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9 ile tanışın