reklamı kapat

POPÜLER

Bütçe dostu telefon arayanlara; Nokia 5.1 Plus incelemesi

Nokia_5.1_Plus

TELEFONUN PERFORMANSI YETERLİ Mİ?

Helio P60 işlemcisiyle gelen Nokia 5.1 Plus, bu işlemciyi kullanan en uygun fiyatlı akıllı telefonlardan biri. GM 9 Plus modelinde de gördüğümüz Helio P60 işlemcisi performans açısından üst düzey bir performans sunmasa da günlük uygulamalarda sorunsuz bir performans sergiliyor. Instagram, Facebook, Twitter ve YouTube gibi uygulamalarla haşır neşirseniz performanstan ötürü bir sorun yaşamayacağınızı söyleyelim. Son zamanların popüler oyunu PUBG’yi de kurup oynadığımız telefon üst düzey bir oyun performansı sunamasa da yine de oyunu çalıştırmaya başardı.

Oyun performansı benim için öncelik değil diyorsanız Nokia 5.1 Plus’ın performansından memnun kalacağınızı söyleyelim. Performans benim için önemli diyen biriyseniz piyasadaki üst segment telefonlara göz atabilirsiniz. Pek tabii bunun için ekstra meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor. 3 GB RAM yerine daha yüksek RAM kullanabileceğini ancak yine de bunun bir problem oluşturmadığını söyleyelim. Nokia 5.1 Plus’ın Geekbench testinden tek çekirdek performansından 1.299, çok çekirdek performansından ise 4.377 puan aldığını da söyleyelim.

Telefonun AnTuTu’dan aldığı puan ise 119.600.Ekran performansını değerlendirecek olursak telefondaki 6,23 inçlik IPS LCD ekrandan memnun kaldık. OLED ekranlar kadar canlı ve derin siyahlar sunmasa da ekran yine de fiyatına göre başarılı. Hızlı şarj desteği sunan bir pille gelen Nokia 5.1 Plus’ı gün boyu rahatlıkla kullandık. Pek tabii parlaklığın en son seviyeye getirdiğimizde ve PUBG oynadığımızda bir günü çıkartamadığımızı da belirtelim.