reklamı kapat

POPÜLER

Cadillac’tan 410 beygirlik “aile arabası”: 2018 XTS

19 Haziran 2017

Premium sedan sınıfında yer alan XTS yeni versiyonlarıyla ve teknolojisiyle elini güçlendirdi.

Motor seçeneklerinden ötürü ülkemizde pek fazla görme şansına erişemediğimiz markalardan olan premium sınıfın gedikli üyesi Cadillac 2018 model yılıyla sunacağı yeni ürünlerindeki değişimlerin neler olacağına dair bilgileri vermeye başladı. Bunu XTS ile yapan Amerikalı üretici halihazırda kendi karakterini yansıttığı tasarımında küçük iyileştirmelere giderken makyaj kapsamında daha çok yapılan teknolojik yenilikler dikkat çekiyor. CT6 ile birlikte markanın sedan sınıfını oluşturan XTS’te yapılan değişimlere kısaca göz atalım.


LED teknolojisne sahip ön ve arka ışıklandırma grubunda iyileştirmelerin yapıldığını gördüğümüz 2018 CTS’te tampon ve ızgarada da küçük de olsa değişimler es geçilmemiş. 19 ve 20 inç boyutundaki lastikleri de sürüş dinamiklerini iyileştirmek adına tamamen yenilenen araçta, elden geçen şasiyle birlikte çok daha tatminkar bir sürüş deneyiminin vadedildiği Cadillac^ın altını çizdiği yenilikler arasında. Geliştirmelerle lastik ve rüzgar sesini yalıtma konusunda da çok daha iyi bir seviyeye geldiği söylenen aracın içerisinde büyüklüğü 12.3 inç olan (standart versiyonlarda 8 inç) dokunmatik multimedya ekrana yer veriliyor. Platinum ve V-Sport olmak üzere iki yeni versiyona da kavuşan XTS’in bu versiyonlarında ısıtma ve masaj özellikli koltuklar, BOSE ses sistemi, ısıtmalı direksiyon, head-up display gibi özellikler değişiklik gösteriyor.


Eklenen yeni versiyonlarla birlikte 410 beygirlik gücüne dört tekerlekten çekiş sistemini dahil eden XTS’in bu versiyonunda altı silindirli motorlar kullanılıyor. 304 beygir güç üreten bir diğer V6 motorun hacmiyse 3.6 litre olarak veriliyor ve bu güç altı ileri otomatik şanzımanla yere aktarılıyor. Aracın elektronik destek ünitelerine baktığımızdaysa karşımıza otonom acil frenleme, takip mesafesi ayarlayıcı, adaptif hız sabitleyici, otomatik park asistanı, şerit değiştirme asistanı ve yan kör nokta uyarı sistemi gibi elemanlar ön plana çıkıyor. Fiyatları henüz açıklanmayan yeni XTS’in bu yılın sonuna doğru satışa sunulması bekleniyor.

YORUMLAR