reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty: Infinite Warfare’den PC oyuncularına kötü haber

YouTube’da hayranlardan aldığı tepkiden sonra Call of Duty yeni bir isyanla karşı karşıya olabilir. Zira PC oyuncuları oyunu Steam yerine Windows Store’da alırsa çoklu oyuncu modunda oyunu Steam’den alanlarla beraber oynayamıyor.

Activision sık sorulan sorular kısmında Call of Duty: Infinite Warfare’in Windows Store’dan alınan versiyonunun sadece aynı ekosistem içinde oynanabileceğini açıkladı. Bu durumda PC oyuncuları Windows Store’dan aldıkları CoD: Infinite Warfare oyununu Steam’den alan PC oyuncularıyla oynayamayacak. Üstelik aynı sınırlama Call of Duty: Modern Warfare Remastered versiyonunda da geçerli. Windows Store’dan alınan Infinite Warfare’in Xbox versiyonuyla da oynanamadığını söylemekte fayda var.

Windows 10 ve Xbox’ın platformlar arası oyun oynamayı mümkün kılan son duyurusunun Call of Duty için geçerli olmaması keyif kaçıran bir durum. Ancak Steam ve Windows Store kullanıcıların birlikte oynayamaması daha da üzücü. Bugün satışa çıkan oyunu almadan önce hangi platformu seçeceğinizi iyi düşünün deriz.