reklamı kapat

POPÜLER

Canon SX210 IS incelemesi

Yüksek kalitede fotoğrafların yanında 720p HD kalitesinde yüksek çözünürlüklü videolar çekebilmeye olanak tanıyan SX210 IS, stereo ses desteği ile video alanında da tatminkar sonuçlar veriyor.

14x YÜKSEK ZOOM SEVİYESİ
Canon tarafından üretilen zoom lens sayesinde nesnelere 14 kat yakınlaşabilen PowerShot SX210 IS’in zoom değeri 35mm’lik kameralara oranlarsak 28-392mm’lik oldukça geniş bir aralığa denk geliyor. Lensin bu per formansı kameraya piyasadaki diğer rakiplerlerine göre ciddi bir artı sağlıyor. 14.1 megapiksellik çözünürlük sayesinde ise çekilen kareler oldukça detaylı bir hale geliyor ki bu değeri de rakiplerine göre önemli bir ar tı olarak PowerShot SX210 IS’nin hanesine yazmak gerekir. Cihazın i-Contrast özelliği çekilen her karedeki parlaklık değerlerini optimize ederek karanlık alanlardaki detayları ön plana çıkarıyor. Ön izleme modunda da fotoğrafları düzenleyebileceğiniz bir mod bulunuyor.

GÜÇLÜ DIGIC 4 GÖRÜNTÜ İŞLEMCİSİ
Canon PowerShot SX210 IS’nin gücünü aldığı DIGIC 4 görüntü işlemcisi oldukça güçlü bir per formans sergileyerek etkileyici bir görüntü kalitesinin yanında kameranın işlemleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirmesini sağlıyor. Kompakt boyutlarına göre oldukça başarılı bir işlemciye sahip PowerShot SX210 IS güçlü ve akıllı çekim modları sayesinde sadece özel anlarınızda kullanacağınız bir kamera olmaktan çıkıp daha kompleks ışıklarda iddialı kareler yaratabilmenize de olanak tanıyor.

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ VİDEO ÇEKİMİ

Canon PowerShot SX210 IS fotoğraf çekimlerindeki başarısını video alanına da yansıtmayı başarıyor. Kompakt kameralar açısından baktığımızda oldukça etkileyici bir video kayıt performansına sahip. 720p (1280×720) HD kalitesindeki 30 FPS standardında kaydedilen videolar özellikle Smart Auto özelliği ile birlikte oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Smart Auto özelliği, çekim esnasında or tamın sahip olduğu koşullara göre en iyi görüntü kalitesini sağlamak için ayarların hepsini otomatik olarak belirliyor. Kullanıcıya ise sadece kayıt tuşuna basmak kalıyor.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Rakiplerinin üzerindeki zoom değeri, güçlü dIgIc 4 işlemcisi, video çekimlerine yardımcı Smart Auto sistemi.

EKSİLER
Tuş takımının dizilimi ve tasarımı kullanımı zorlaştırıyor. 16:9 oranındaki ekran standart boyuttaki fotoğraflarda dert olabiliyor.

SONUÇ
14x’lik zoom özelliği ön plana çıksa da her yönüyle boyutlarına göre oldukça güçlü bir kamera. 14.1 megapiksellik çözünürlüğü ve güçlü performansı PowerShot SX210 IS’i kompakt sınıfın dikkat çekenleri arasına yerleştiriyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Çözünürlük
• 14.1 megapiksel

Zoom
• 14x optik zoom

ISO
• 80-1600

Ekran

• 16:9 oranında 230.000 piksel çözünürlüklü 3 inç TFT ekran

Hafıza
• SD, SDHC, SDXC, MMC
• MMCplus, Hc MMCplus

Bağlantılar
• HDMI
• USB 2.0
• AV çıkışı

Boyutlar
• 106 x 59 x 32 mm

Ağırlık

• 215 gram