reklamı kapat

POPÜLER

Sıradışı kablosuz kulaklık Nothing Ear 1 ile tanışın

Carl Pei, yeni şirketi Nothing üzerinden hedef alındıklarını açıkladı

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketini bugün sıra dışı kablosuz kulaklık modeli Nothing Ear 1 gündeme getirmedi.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin pazarda ses getiren şirketi Nothing, ilk donanım ürünü Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık ile çok fazla olumlu yorum aldı. 158 kişilik şirketiyle 320 binden fazla Ear 1 siparişi alan firma, pandemiye rağmen bu siparişin 180 bin kadarını müşterilere ulaştırmayı başardı. Firma bu ilk ürününden genel olarak toplam 600 bin adet satış hedefliyor ve bu da gerçekten büyük görünüyor.

Bu açıklamalar ile birlikte Carl Pei önemli bir bilgi daha verdi. Pei, pandemi nedeniyle yaşanan zorluklar yetmiyormuş gibi büyük bir rakibin kendilerini hedef aldığını da aktardı. Söylendiği kadarıyla büyük bir şirket, Nothing’in kulaklığını üretmek için gereken kilit parçalara erişimini engellemeye çalışmış.

Carl Pei burada net bir isim vermedi ancak yaşanan bu durum çok da sürpriz olmadı. Çünkü Nothing oldukça ufak ve yeni kurulmuş bir şirket. Pandemi döneminde daha büyük ve parası olan firmalar kesenin ağzını fazlasıyla açtı, bu sayede de rakiplerden daha fazla parça almaya çalıştı. Tedarikçi birçok firma da paraya öncelik vererek devlerin parçalarını öne çıkardı, ufakları ise direkt olarak geriye itti.

Bu arada Nothing geçtiğimiz ay önemli bir anlaşmaya vardı. Mobil işlemci devi Qualcomm ile ortaklık kuran firma, aynı zamanda 50 milyon dolarlık bir yatırım da aldı. Burada 50 milyon dolarlık yatırımdan çok Qualcomm ortaklığı dikkat çekti.

Qualcomm sayesinde Nothing’in akıllı telefondan akıllı saate kadar birçok ürün için eline çok önemli bir kaynak geçmiş oluyor. Firmanın bir sonraki ürünü tam olarak ne olacak henüz bilinmiyor. Ancak kaynaklar şirketin 2022’de bir akıllı telefon ve Powerbank çıkaracağını iddia ediyor.

Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık için detaylar şöyleydi

99 dolar fiyatı olan kablosuz kulaklık, Qi kablosuz şarj destekli şeffaf bir taşıma haznesi ile geliyor ve kulaklıklar da belirli bir seviyede şeffaf tasarlanmış.

Kulak içi formunu benimseyen Ear 1, ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip. Model üç farklı mikrofon üzerinden çalışan ANC açıkken tam 24 saat pil ömrü getiriyor. ANC kapatıldığı zaman ise kullanım süresinin 36 saate kadar çıktığı aktarılıyor.

Bu rakamlar elbette bünyesinde 570 mAh pil bulunan kablosuz şarj destekli hazne ile elde ediliyor. 10 dakikalık şarj ile 6 saatten fazla müzik keyfi getiren Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık, teknik olarak oldukça iddialı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11.6 mm dinamik sürücüleri ile ses kalitesinin yüksek olduğu iddia edilen kablosuz kulaklık, IPX4 sertifikasına ve otomatik takılma algılama özelliğine sahip. Şeffaflık moduyla çevrenizde olan biteni iyi şekilde duymanıza imkân tanıyan Bluetooth temelli Ear 1, iOS ve Android telefonlar ile ve fazlasıyla çalışabiliyor.

Özel bir kayıp kulaklık bulma özelliğiyle gelen Ear 1, telefon görüşmesi için de aktif olarak kullanılabiliyor. Modelin kontrolü ise üzerinden dokunmatik olarak yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Windows 11’e yakında bakmak ister misiniz?