reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Thinkbook Plus

Çift ekranlı ilginç cihaz Lenovo Thinkbook Plus ortaya çıktı

Windows dizüstü pazarının en önemli isimleri arasında başı çeken Lenovo, bugün sızdırılan Lenovo Thinkbook Plus ile gündemde.

Direkt olarak Evan Blass (Evleaks) tarafından sızdırılan Lenovo Thinkbook Plus, firmanın yakında lanse edilecek en yeni dizüstü modellerinden. Bu modeli farklı ya da ilginç kılan, ilk olarak bünyesinde yer alan ikinci ekran yer alıyor olması.

Piyasada birçok çift ekranlı diz üstü yer alıyor ancak Lenovo ilginç bir adım atarak dikey formda bir ekranı direkt olarak klavyenin sağ tarafına koymuş. Bu kısmı kalem desteğine çizim yapılması için düşünen firma, dizüstünde ana olarak geniş açık bir ekrana yer vermiş.

Şimdilik ortaya çıkan tek teknik detayı 17 inç boyutundaki bu ana ekranı olan Lenovo Thinkbook Plus, yapısı gereği aşırı büyük görünmüyor ancak geniş bir çalışma alanı getiriyor. Özellikle tasarımcılar için güzel duran ürün, yakında her açıdan detaylanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Thinkbook Plus öncesinde Lenovo Legion Play gündeme gelmişti

Android işletim sistemi üzerine kurulan Lenovo Legion Play, son dönemde sayıları ciddi şekilde artan portatif oyun konsolu pazarında öne çıkabilecek bir model konumun da.

Firmanın oyun odaklı akıllı telefonlar yeterli gelmeyenlere özel geliştirdiği el konsolu Legion Play, çıkan sınırlı sayıdaki detaya göre 7 inç HDR 10 destekli FHD ekrana sahip ve 7.000 mAh pil taşıyor.

Büyük oyunlar için tasarlandığı aktarılan (İlginç olarak AAA ibaresi var), yani performansı çok yüksek olacak gibi görünen ürün, bağlantı için USB-C kullanıyor ve 3.5 mm kulaklık girişini de taşıyor.

Arkasında iki adet tetik yer alan portatif oyun konsolu Legion Play, iki analog kontrol butonu taşıyor ve genel olarak özellikle arkadan çok şık görünüyor. Halen fiyatı belli olmayan ürünün yakında iyice detaylanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Windows 11’e yakından bakmak ister misiniz?