reklamı kapat

POPÜLER

iPhone
iPhone

Çerçevesiz ekranlı ve ana ekran tuşsuz iPhone 8 konsepti [Video]

Her geçen gün yeni bir iPhone konsept çalışmasıyla karşı karşıya kalıyoruz. Kısa bir süre önce paylaştığımız iPhone 8 konsept çalışmasının ardından yeni iPhone modeliyle ilgili yeni bir çalışma ortaya çıktı.

Daha önce ortaya atılan iddialar neticesinde tasarlanan telefonun tamamen cam gövdeye, paslanmaz çelik gövdeye ve kavisli kenarlara sahip olduğu görülüyor. “Edge-to-edge display” yani kenardan kenara kavisli OLED ekrana sahip olacağı belirtilen telefonun tasarım açısından iPhone 4s’ten ilham aldığını söylemek mümkün. Telefonun arka kısmında iPad Pro’da karşımıza çıkan Smart Connector yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Smart Connector bağlantısıyla telefona klavye takılabileceği ifade ediliyor. Konsept çalışmada dikkat çeken bir diğer detay ise telefonun ekranının altında yer alan bildirim göstergesi. Kullanıcıların bu gösterge üzerinden bildirimlerine hızlı bir şekilde ulaşılabileceği dile getiriliyor. Çerçevesiz ekranlı tasarımıyla oldukça havalı görünen telefonun ön ve arka tarafının siyah ve beyaz renklerde olduğu, paslanmaz çelikten ürerilen yan tarafının ise altın, roze altın ve gümüş renklerde üretildiği görülüyor. Ana ekran tuşunun yer almadığı telefonda parmak izi sensörü ana ekrana entegre edilmiş durumda. Daha önce sızan bilgilerde de ekranın herhangi bir yere dokunulduğunda telefonun kilidinin açılabileceği belirtilmişti. Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modeli hakkında hazırlanan konsept çalışma videosunu haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO