reklamı kapat

POPÜLER

Chery ARRIZO 8 PHEV

Chery ARRIZO 8 PHEV için Türkiye macerası başlıyor

Chery ARRIZO 8 PHEV için Türkiye macerası başlıyor. Türkiye’de dikkat çekecek sedan model için yeni açıklama yapıldı.

Chery Türkiye’den araç hakkında yapılan son açıklamada şunlara yer verildi: “Çin’in önde gelen otomotiv üreticisi Chery, amiral gemisi modeli ARRIZO 8 PHEV’i Türkiye’de tanıtmaya hazırlanıyor. “Su Parıltısı” tasarım konseptinden esinlenerek tasarlanan yeni Chery ARRIZO 8 PHEV, akan su ile ışığın parıltısını mükemmel bir şekilde harmanlayarak, İspanyolcada “damlacık”, “dalgalanma” ve “dalga” anlamına gelen “RIZO” kelimesini anımsatarak sanatsal bir cazibe yansıtıyor. Yeni ARRIZO 8 PHEV’in ön cephesi, derin, keskin farlar ve dikkat çekici sis lambası tasarımıyla dinamik ve şık bir görünüm sergiliyor. Bu kombinasyon, sportif ve çekici bir tarzla otomobilin görsel etkisini artırıyor. Yeni modelin tavan çizgisi, pürüzsüz bir şekilde arkaya doğru akan ve ritmik bir hareket hissi yaratan aerodinamik bir tasarıma sahip. Işık ve gölgenin bu dinamik etkileşimi ARRIZO 8’de görsel olarak çekici ve akıcı bir estetikle yollara çıkıyor.” Araç için verilen teknik detaylar ise şöyle: “WLTC kapsamında 106 km’ye kadar tamamen elektrikli menzil vadeden ARRIZO 8 PHEV, 1463 km’lik toplam menziliyle de hem günlük iş rutini hem de uzun mesafeli seyahatler için ideal bir yol arkadaşı olarak öne çıkıyor. Araç, çevre bilincine sahip sürücüler için menzil kaygısını ortadan kaldırmasıyla da önemli bir misyon üstleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AC ve DC olmak üzere çift şarj modlarını destekleyen aracın bataryası, DC hızlı şarj ile sadece 19 dakikada yüzde 30’dan yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor. Bekleme sürelerini önemli ölçüde kısaltan bu seçeneğin yanı sıra AC şarj ile bile aracın bataryasını sadece 3 saat içinde yüzde 20’den yüzde 100’e kadar şarj etmek mümkün. ARIZZO 8 PHEV’de sunulan kompakt ve hafif entegre şarj soketi, saklamayı kolaylaştırırken kullanıcılara sorunsuz şarj için esneklik ve kolaylık sağlıyor.

Ayrıca, araç, yaşamın her alanına çevre dostu yaşamı entegre ederek kamp, piknik veya acil durumlar için ideal olan 3,3 kW besleme gücü sunan bir V2L harici deşarj teknolojisine de sahip. Chery için yeni enerji sektöründe önemli bir kilometre taşını temsil eden ARRIZO 8 PHEV, şirketin teknolojik uzmanlığını, tüketici ihtiyaçlarına ilişkin öngörüsünü ve ulaşımın geleceği için gelecek vizyonunu ortaya koyuyor. Çevre dostu ulaşımı teşvik eden marka, Türk otomotiv endüstrisini daha çevre dostu ve akıllı bir geleceğe yönlendirmeyi ve ulaşımda yeni bir dönemin başlangıcında öncü olmayı hedefliyor.”

Chery ARRIZO 8 PHEV yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli