reklamı kapat

POPÜLER

Chrome yeni güncellemesiyle internetsiz anları daha keyifli hale getiriyor

En fazla kullanılan internet tarayıcılarından Chrome akıllı telefonlara özgü yeni özellikleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Google Chrome‘un yeni güncellemesi kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak düzenlemelere sahip. Paylaşılan bilgilere göre Chrome bundan sonra yanlış yazılmış kelimeleri işaretleyecek, içeriğe uygun arama seçenekleri sunmaya başlayacak, performansı artırılacak ve 1 GB‘tan az RAM sahibi eski cihazlarda daha etkili çalışacak. Ancak tüm bunların yanı sıra çevrim dışı kullanım özelliği aktif hale geliyor. Yani internet bağlantısı varken sayfaları veya videoları kaydedip daha sonra bakmak mümkün.

Bu özelliğe her türlü içerik dahil. Örneğin gördüğünüz bir haberi veya ilginizi çeken videoları önceden kaydedebilirsiniz. Ardından internet sinyalinin zayıf olduğu yerlerde veya metro kullanırken bu içeriklere yeniden bakma olanağı elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken indir butonuna basmak. İstediğiniz içerik yüklendiğinde ise Chrome telefonunuza bir bildirim göndererek haberdar olmanızı sağlıyor. Bu içeriklere daha sonra yine Chrome üzerinden ulaşmak mümkün.

Google Chrome’un ilgi uyandıran bu güncellemesi kısa bir süre içinde Android cihazlar tarafından kullanılabilir olacak. Bahsi geçen özelliklerin iOS’a ne zaman geleceği henüz belli değil.