reklamı kapat

POPÜLER

Çinli üretici: “Apple, iPhone 6 tasarımını bizden çaldı”

Kopya ürünlerin anavatanı olmakla itham edilen, yeri gelip Sfenks heykelini dahi kopyalayan Çin, bu defa kendisi hırsızlığa uğradı, hem de Apple tarafından. En azından Çinli akıllı telefon üreticisi Digione‘ın iddiası bu yönde.

Apple’a geçtiğimiz eylül ayında konuyla ilgili olarak gönderdiği mektubu yayınlayan Digione, yeni iPhone’un Digione tasarımlarını kopyaladığını öne sürüyor. Çin’de giriş seviyesi bir model olarak yaklaşık 130 dolara satılan 100+ markalı telefonda 5,5 inçlik bir ekran ve Android işletim sistemi bulunuyor. iPhone 6’ya benzer renk seçenekleriyle sunulan bu cihaz için geçtiğimiz ocak ayında patent başvurusu yaptığını ve temmuz ayında ilgili patentleri aldığını belirten Digione, Apple’a gönderdiği mektuba yanıt alamayınca dikkat çekmek için internete koşmuş, bununla birlikte aşağıda görsellerini bulabileceğiniz patent belgesini de yayınlamayı ihmal etmemiş.

iPhone 6’ya benzer pek çok cihaz üretilirken, üstelik tasarım alanında herkes birbirinden açıkça etkilenirken Digione’ın iddialarını kim ciddiye alır bilinmez. Dahası Digione’ın öncelikle Apple’dan hayli etkilendiği belli olan sitesinde tasarım değişikliğine gitmesi daha yerinde olabilir.

patent digione

patent digione

patent digione

patent digione