reklamı kapat

POPÜLER

Pirelli_Roger_Dubuis

Çivili Pirelli ICE ZERO 2 lastikten ilham alan saat

Pirelli’nin yeni çivili lastiği, Roger Dubuis markasının yeni saati Excalibur Pirelli ICE ZERO 2 için ilham kaynağı oldu. Saat, adaşı olan lastikle aynı zamanda Pirelli’nin İsveç’in Laponya bölgesindeki Flurheden test alanında lanse ediliyor.

Roger Dubuis tarafından Pirelli Design ile birlikte tasarlanan saat, İsviçre Yüksek Saatçilik (Haute Horlogerie) dünyasının en zor komplikasyonları arasında yer alan çift iskeletli flying tourbillon içeriyor ve gücünü Poinçon de Genève onaylı RD105SQ Calibre mekanizmadan alıyor.

Sadece sekiz adet üretilecek Excalibur ICE ZERO 2, konsepte ilham veren lastiği tanımlayan aynı çivili desene sahip kayışıyla göz alıyor. Yeni saat için çelikten, şirket lastikleri için alüminyumdan üretilen çiviler, her iki ürünün ayrıştırıcı ögesini oluşturuyor. En zorlu koşullarda güvenliği ve sürüş memnuniyetini maksimuma çıkarmak amacıyla Ice Zero 2’nin sırtındaki çivi sayısı, ilk nesildeki 130’dan 190’a çıkarıldı. Çivi dağılımının yarattığı izler, Excalibur’un bu versiyonundaki kayışın deseni için ilham kaynağı oldu. Tüm Limited Edition Pirelli saatlerin kayışlarında olduğu gibi, Excalibur ICE ZERO 2 versiyonu da şirketin tek tedarikçi olduğu önemli motor sporları yarışlarına katılan ve kazanan P Zero lastiklerden elde edilen kauçuk iç dolgu malzemesini içeriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pirelli ile Roger Dubuis arasında 2017 yılında başlayan iş birliğinin devamı olan bu model, seçkinliği, teknik üstünlüğü ve en yenilikçi malzemeleri kadar her iki tarafın Araştırma ve Geliştirme ile stil yaklaşımı konusunda paylaştıkları ortak odak açısından da öne çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Albert Watson imzalı 2019 takvimi