reklamı kapat

POPÜLER

HereO GPS watch

Çocuklara özel tasarlanan ilk GPS’li kol saati [Video]

Garmin ve TomTom gibi devlerin piyasaya sürdüğü bir çok GPS’li kol saatinin haberini sizlerle paylaştık. Bugün sizlerle paylaşmak istediğimiz haber yine bir GPS’li kol saati ile ilgili. Ancak bu sefer ürünün hedef kitlesinde çocuklar var. hereO isimli saat, GPS desteğine sahip olsa da çocuklar için özel olarak tasarladığı için bir ilki temsil ediyor.

Bağış desteği arayan yeni ürünleri tüketiciler ve yatırımcılarla buluşturan Indiegogo platformu üzerinden sunulan saat şimdiye kadar yaklaşık 17 bin dolar bağış topladı. Üretime geçebilmesi için 100 bin dolara ihtiyacı olan kol saati, rengarenk gövde ve kayış seçenekleriyle birlikte geliyor.

HereO GPS watch
Mobil cihazlar için geliştirilen uygulama üzerinden çocuğunuzun nerede olduğunu görmenize izin veren saat, bildirim özelliğiyle çocuğunuzun ne zaman okula/eve gidip ne zaman okuldan ayrıldığı gibi bilgileri  uygulama üzerinden gösterebiliyor. Tarih bilgisiyle çocuğunuzun daha önce bulunduğu mekanlar kolayca görüntüleyen saatte panik uyarı özelliği de bulunuyor. Uygulama üzerinden çocuğunuzun konumunu gösteren hereO, suya dayanıklı bir gövdeye sahip. Kullanıma bağlı olarak 24-72 saatlik kullanım sunan hereO, 32x30x14 mm boyutlarında. Üzerinde yer alan SIM kart ile 140’dan fazla ülkede ücretsiz dolaşım imkanına sahip olan hereO, gerekli bağışı toplarsa bu yılın temmuz ayında 129 dolardan piyasaya sürülecek.

HereO GPS watch
HereO GPS watch

İlgili haberler