reklamı kapat

POPÜLER

Colin McRae’nin Impreza’sı satışta [Video]

27 Eylül 2016

Efsane ralli pilotu Colin McRae‘nin 1997 sezonunda kullandığı otomobili Subaru Impreza WRC satışa çıkarıldı. Koleksiyonerlerin yoğun ilgi göstermesi beklenen model, üzerinde yapılan restorasyonun ardından hala ilk günkü gibi gözüküyor.

Ralli tarihinin en ünlü pilotları arasında yer alan Colin McRae‘nin trajik ölümünün üzerinden neredeyse 10 yıl geçti. Birçok zorlu ve tehlikeli ralli etabını atlatan Colin McRae, yaşadığı helikopter kazasının ardından 39 yaşında hayatını kaybetmişti. Genç yaşta hayatını kaybeden McRae’nin ardından kalan hemen her şey koleksiyonerlerin ve hayranlarının ilgisini çekiyor. McRae’den geriye kalanlar bazıları için mücevher değerinde. O mücevher değerinde olan parçalardan bir tanesi de 1997 sezonunda kullandığı ve kendisiyle özdeşleşen Subaru‘nun Impreza modeli.

Colin McRae’nin Subaru ekibi ile olan macerası 1993 yılında başladı. Bu macera 1999 yılında Ford bünyesine transfer olana kadar 5 yıl devam etti. Satışa çıkarılan 1997 model Impreza birkaç koleksiyoner arasında el değiştirdi. Şu anda aracı tekrar satışa çıkaran Mohr Klassik tarafından yenilenen Impreza, tamamen kullanıma hazır bir şekilde yeni sahibini bekliyor. 2.0 litre‘lik Boxer motorun görev yaptığı Impreza 300 beygir gücünde. Aracın en önemli değerlerinden birisi de ağırlığı. 1997 Impreza WRC sadece 1.134 kg ağırlında. Mohr Klassik, gerçekleştirdiği restarosyon işleminin ardından Impreza için 280.000 euro‘luk bir fiyat belirliyor.

VİDEO

YORUMLAR