reklamı kapat

POPÜLER

Amatör sürücüden Ken Block’a taş çıkartan Subaru Impreza gösterisi [Video]

Ken Block başta olmak üzere profesyonel gösteri pilotlarından görmeye alıştığımız serilere “amatör” olarak nitelendirilen bir pilotun sınırları damga vuracak gibi gözüküyor. Başrolünde Subaru Impreza’nın yer aldığı gösteri fazlasıyla etkileyici.

Akrobasi ve ralli pilotu Ken Block’un meraklılarıyla buluşturduğu özel gösteri serilerin yayınlandığı ilk andan itibaren büyük küçük milyonlarca kişi tarafından ilgiyle izleniyor. Gymkhana adıyla seri olarak sunulan bu gösterilerde sürüş tekniklerinin ve otomobillerin sınırlarının ne kadar zorlanabileceğine her izlediğimizde tanık oluruz. Son olarak Monster ve Toyo sponsorluğunda hayata geçirilen Recoil serisinin dördüncü bölümüyle akrobasinin sınırlarının Küba‘da zorlandığına şahit olmuştuk. Peki bu zamana kadar önemli pilotlar tarafından hayata geçirilen bu projelerin amatörler tarafından gerçekleştirildiğini düşündüğünüzde beklentiniz ne kadar değişir?

Bir Ken Block hayranı olan amatör yarış pilotu Tyler Witte, Block’un başrolünde olduğu Gymkhana serisine benzer bir proje hayata geçirerek kendi yeteneklerinin sınırlarını meraklılarıyla paylaşmaya karar vermiş. Bu proje için 600 beygirin üzerinde güce sahip Subaru Impreza WRX‘in kontağını çeviren Witte bol aksiyonlu ve tozlu bir gösteriyi meraklılarının beğenisine sunuyor. Yer yer dört tekerleğin de asfalttan tamamen koptuğu dört dakikalık videoyu haberin ana görseli üzerinden izleyebilirsiniz.