reklamı kapat

POPÜLER

commodore 64
commodore 64
commodore 64

Commodore 64 efsanesi yeniden doğuyor [Video]

Çocukluğumuzun en büyük eğlencelerinden Commodore 64 yeniden aramıza dönmeye hazırlanıyor. Bir döneme damga vuran Commodore 64 efsanesi Indiegogo’da başlatılan bir projeyle tekrardan karşımıza çıkıyor. Commodore 64’ün yeniden tasarlanmış bir versiyonu olan 64, Commodore 64’ten çok daha küçük bir gövdeyle birlikte geliyor.

Bilgisayar, bünyesinde barındırdığı HDMI bağlantısı sayesinde televizyona veya monitöre kolay bir şekilde bağlanabiliyor. Daha önce piyasaya çıkmış oyunlarla birlikte yeni oyunların da yer alacağı bilgisayarda HDMI haricinde günümüzdeki bilgisayarlarda yer alan USB, mini-USB ve SD kart gibi bağlantı noktaları da bulunuyor. Üretim için 150 bin dolar fon desteğine ihtiyaç duyan şirket bu fon desteğini toplayamaması durumunda 64’ü yine de piyasaya süreceğini ifade ediyor. Aralık ayında piyasaya sunulması beklenen bilgisayar 150 dolardan satışa sunulacak.

Öte yandan 64’ün 64 SX adını taşıyan bir de taşınabilir oyun konsolu piyasaya sunulacak. Üzerinde LCD ekran barındıracak konsolda microHDMI bağlantısıyla televizyonlara veya monitörlere kolay bir şekilde bağlanabilecek. Önümüzdeki yılın nisan ayında piyasadaki yerini alması beklenen konsolun 170 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

VİDEO