reklamı kapat

POPÜLER

The Witcher

Cyberpunk 2077 çalışmalarını bitiren CD Projekt Red, The Witcher 4 için 407 kişi ayırmış durumda

Resmi olarak yapılan paylaşıma göre Cyberpunk 2077 çalışmalarını bitiren CD Projekt Red, The Witcher 4 için 407 kişi ayırmış durumda.

The Witcher, The Witcher 2: Assassins of Kings ve The Witcher 3: Wild Hunt sonrasında karşımıza çıkacak yeni oyun The Witcher 4, uzun süredir gündemde yer alıyor ve yakında çıkmayacak olmasına rağmen çok büyük merak uyandırıyor. CD Projekt Red tarafından erken geliştirme aşamasına alınan oyun üzerinde bugün öğrendiğimiz kadarıyla şu an toplam 407 geliştirici çalışıyor. Cyberpunk 2077 çalışmalarını bitiren yani artık şirket içinde kimsenin Cyberpunk 2077 ile alakalı bir göreve sahip olmadığını açıklayan firma, Witcher 4 yanında başka çalışmalar da gerçekleştiriyor. Yeni oyun hakkında halen çok fazla bilgimiz yok ancak yapım firmanın kendi oyun motoru REDengine yerine Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor. Bu detay oyunun grafiksel olarak inanılmaz iyi olacağı anlamına geliyor. Hatta Unreal Engine 5 oyun motoru özelinde motorun geliştiricisi Epic Games ile beraber çalıştığını da bildiğimiz CD Projekt Red, bu açıdan etkileyici büyüklükte bir açık dünyada görsel şov sunacak izlenimi oluşturuyor. Şirket yapılan açıklamalara göre yeni yapımı direkt olarak The Witcher 3: Wild Hunt üzerine kurmuyor, yepyeni bir altyapı ve oynanış dinamikleri oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada firma şu an “Sirius” kod adlı bir The Witcher oyunu da planlıyor. Bu The Molasses Flood tarafından geliştirilen ve CD Projekt Red tarafından desteklenen bu oyunun “multiplayer” odaklı bir yapıya sahip olması bekleniyor. Bu arada çıkan ilk The Witcher oyunu için bir “remake” de masada yer alıyor. The Witcher serisi, CD Projekt Red tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklama ile öğrendiğimiz kadarıyla 75 milyon satışı geride bıraktı. Bu satış verisinin sadece 50 milyonu satış tek başına Wild Hunt’tan (DLC’ler ile beraber) geliyor ve bu çok da büyük bir sürpriz olmuyor. Seriden gerçekten inanılmaz paralar kazanan geliştirici firma CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin çıkışında yaşattığı sorunlara rağmen oyun dünyasının en sevilen firmaları arasında kalmayı devam ediyor.

The Witcher 4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

İLGİLİ HABERLER