reklamı kapat

POPÜLER

2020 Opel Corsa

Daha iyisine hazır oldun; 2020 Opel Corsa cephesinden iddialı bilgiler

Tanıtım süreciyle ilgili adım adım sona yaklaşılan 2020 Opel Corsa, tamamen elektrikli versiyonuyla da yollarda olmayı bekleyecek.

PSA grubunun Opel satın almasını gerçekleştirmesinin ardından attığı ilk hamlelerden birisi, sıkı LOG takipçilerinin anımsayabileceği gibi yeni jenerasyon Corsa’ya müdahale etmekti. Aracın hazırlanma sürecini durdurarak kendi altyapısıyla birlikte yeni bir çalışma süreci başlayan grup, haliyle tanıtım sürecini de neredeyse 2 yıl ileriye atmak zorunda kaldı. 2020 model yılıyla karşımıza çıkacak olan yeni Corsa için geride kalan bugünlerin ardından artık tanıtım sürecine doğru aksaksız şekilde ilerliyoruz. Önümüzdeki sonbahar dönemi içerisinde resmi tanıtım etkinliğini gerçekleştireceği modeli için çalışmalarına devam eden Opel, bugün resmi kaynakları üzerinde önemli detaylar paylaştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha üst seviye bir sürüş

Opel mühendislerinin yeni jenerasyon Corsa üzerinde öne çıkarttığı bazı noktalar var. Geçtiğimiz ocak ayı itibarıyla İsveç‘te gerçekleştirilen kış testlerinde özellik sürüş dinamikleri ve dayanıklılığa odaklanan ekip, adaptif yapıdaki yeni LED farların gece sürüşlerindeki performansına da ayrıca vurgu yapıyor. Bu far grubunun Insignia, Mokka ve Astra gibi modellerde gördüğümüz geniş açılı görüş sağlayan yapıyla birebir aynı olacağını da belirtmeden geçmeyelim. Opel’in test merkezinde performans odaklı gerçekleştirilen çalışmalardaysa Corsa’nın şasi tepkileri üzerinde de önemli çalışmalar yapılıyor. Burada üzerinde özel olarak çalışılan hassas direksiyon sistemiyle birlikte “konfor” kelimesinin ön plana çıkartıldığını söyleyebiliriz. Tüm bu parçaları bir araya getirdiğimizdeyse bizleri daha nitelikli bir sürüş dinamiğinin beklediğini söyleyebiliriz. Şimdilik rakamsal verileriyle ilgili bilgileri paylaşılmayan 2020 Opel Corsa ile ilgili süreci LOG.com.tr üzerinden takip edebiliriz.