reklamı kapat

POPÜLER

Dell Venue 8

Dell’in Intel Atom işlemcili ilk Android tabletleri 329 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor

Tablet pazarında bir süredir Windows’la devam eden Dell, kapılarını tekrar Android’e açtı. Yeni Venue serisinde biri 7 bir diğeri 8 inç büyüklüğünde iki tablet yer alıyor. Her ikisi de 1280×800 piksel HD çözünürlüklü ekrana sahip olan tabletlerin en önemli özelliği ise Intel’in çift çekirdekli Atom işlemcilere çalışıyor olmaları.
Dell Venue 7
Serinin küçük üyesi Venue 7, 1,6 GHz’lik çift çekirdekli Intel ATOM Z2560 işlemci kullanıyor 1 GB RAM’e sahip. RAM seçenekleri arasında 2 GB da bulunuyor. 8 veya 16 GB’lık depolama alanı microSD hafıza kartlarıyla 32 GB daha artırılabiliyor. Arka yüzünde 3 megapiksel çözünürlüğünde bir kamerası olan tabletin ön yüzünde de görüntülü görüşme uygulamalarında kullanabileceğiniz VGA çözünürlüklü ikinci bir kamera yer alıyor. Venue 8’in çift çekirdekli Atom Z2580 işlemcisi biraz daha güçlü ve 2 GHz frekansında çalışıyor. Bu modelde 16 ve 32 GB depolama alanı seçeneği sunuluyor. 802.11b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve GPS bağlantılarına destek veren tabletler Miracast sayesinde uyumlu cihazlara kablosuz olarak görüntü aktarımı yapmaya da izin veriyor.
Dell Venue 8
3D destekli versiyonları da bulunan her iki model de Android 4.2 yüklü geliyor ancak 4.3’e güncellenebiliyor. Tabletlerde ön yüklü gelen PocketCloud uygulaması sayesinde kullanıcılar uygulamanın yüklü olduğu cihazlarındaki tüm dokümanlara uzaktan erişim sağlayabiliyor. Çok kısa bir süre içinde satışa sunulacak tabletlerin başlangıç fiyatı 329 TL.