reklamı kapat

POPÜLER

dell venue 8 7000

Dünyanın en ince tableti Dell imzalı

Dell, dünyanın en ince tableti Venue 8 7000’i San Francisco’daki Intel Developer Forum etkinliğinde gün ışığına çıkardı. Sadece 6 mm inceliğinde olan tablet, 8 inçlik bir ekran boyutuna sahip. Tablet, inceliğinin yanında Intel’in derinlik algılayıcı RealSense teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.

dell venue 8 7000
RealSense özel bir kamera modülü ve algoritmalardan oluşan bir teknoloji olarak dikkat çekiyor. Kamerada yer alan modül, insan gözüne benzer şekilde cihazların derinlikli bir görüşe sahip olmasını sağlıyor. Kamera, tam renkli 1080p çözünürlüğe, dahili sensör ile yüz ve hareket algılama özelliklerine sahip. Bu sensör, kameranın kullanıcısının duygularını anlamasına imkan veriyor. Modül aynı zamanda görüntünün ön ve arka planını da algılayarak objeleri üç boyutlu olarak tarayabiliyor. RealSense 3D kamera, artırılmış gerçekliği çok daha iyi sunmayı amaçlıyor. Sol tarafta kamera ve hoparlörün yer aldığı tablet RealSense teknolojisi sayesinde objelerin ölçümlerini de yapabiliyor.

2560 x 1440 piksel çözünürlüklü 8,4 inçlik ekranla birlikte gelen Dell Venue 8 7000, kasım ayında yurtdışında piyasada olacak. Cihazın satış fiyatı ise henüz belli değil.

YORUMLAR