reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Chromebook 2 Series

Deri görünümlü yeni Samsung Chromebook’lar iki modelle geliyor

Chromebook projesinde Google’ın ilk destekçilerinden biri olan Samsung, fiyatı önceki modele kıyasla biraz daha yüksek olacak iki yeni modeli duyurdu. Chromebook 2 Series adıyla tanıtılan 11.6 ve 13.3 inçlik modellerin ikisi de Samsung’un ARM tabanlı Exynos 5 Octa çiplerini kullanacak. Yayınlanan görüntülerde Samsung’un cihaz tasarımında değişikliğe giderek eski plastik kaplamanın yerine Note 3’tekine benzer deri görünümlü plastik kaplamayı tercih ettiği görülüyor.

Advertisement

Samsung Chromebook 2 Series
Daha şimdiden pek çok habere konu olan bu yeni görünümü Samsung “dayanıklı, dokulu kapak ve zarif dikişli tasarım” olarak tanıtıyor. Yeni modellerde pek çok teknolojik iyileştirme de yapılmış. İki modelden büyük olanında Full HD LED ekran bulunurken, küçük ekranlı model 1366×769 ekran çözünürlüğüne sahip. 13,3 inçlik modelin ses sistemi de iyileştirilerek 2W’lık hoparlör ve gürültü azaltma özelliğine sahip sıralı mikrofon eklenmiş. Samsung, pillerin yaklaşık 8,5 saatlik kullanım süresine sahip olacağını da belirtiyor.

Samsung Chromebook 2 Series
319 ve 400 dolar perakende satış fiyatına sahip olması öngörülen ürünlerin ikisi de ABD’de nisan ayında piyasaya sürülecek.

Samsung Chromebook 2 Series
Samsung Chromebook 2 Series