reklamı kapat

POPÜLER

directx 12

DirectX 12 için yeni ekran kartı almaya gerek yok

Microsoft’un Windows 10 platformuyla birlikte görücüye çıkardığı yeni DirectX 12’den kullanıcıları memnun edecek bir haber geldi.

Yapılan sunumda DirectX 11 ve DirectX 11.2 destekli ekran kartlarının DirectX 12’den faydalanabileceği duyuruldu. Ancak DirectX 12’nin tüm nimetlerinden yararlanmak isteyenlerin piyasaya yeni sürülecek olan DirectX 12 ekran kartlarını satın alması gerektiği belirtildi. Piyasadaki büyük ekran kartı üreticileriyle ortaklık içerisinde olduklarını açıklayan Microsoft, en gelişmiş PC donanımlarının DirectX 12 ile birlikte çok iyi bir şekilde çalışacağının altını çizdi.

Şu an için konuyla ilgili fazla detay vermekten kaçınan yazılım devi, mart ayında düzenlenecek olan GDC 2015’te daha detaylı bilgiler paylaşacağını belirtiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“DirectX 12 için yeni ekran kartı almaya gerek yok” için 2 cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Sırf bu yüzden pek çok kişi binlerce lira verip desteklenmeme durumundan korktuğu için donanım almıyor. Sonunda müşteri odaklı olmaya başladılar

  2. Baris dedi ki:

    Söz konusu olan oyun oynamaksa konsol alıp 5-6 yıl donanıma para harcamamak gerek. PC de oyun oynayıp donanımını güncel tutmaya çalışmak çok anlamsız.