reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia GTX 980 Ti tüm detaylarıyla tanıtıldı

Uzun süredir beklenen Nvidia’nın yeni ekran kartı GTX 980 Ti nihayet satışa sunuldu. Yeni Nvidia GTX 980 Ti modeli, Titan serisinden daha uygun fiyatı ve önceki kartlara göre daha performanslı yapısıyla oyuncular için önemli bir alternatif haline gelecek gibi görünüyor.

Kullanıcılarla buluşan yeni ekran kartı gelişmiş özellikleriyle her oyunu en yüksek performansla oynamak isteyenlere hitap ediyor. 4K çözünürlük desteği sunmasının yanı sıra sanal gerçeklik cihazlarıyla da uyum sağlayan kart, DirectX 12 ile birlikte geliyor ve Windows 10’a destek veriyor. DirectX 12 ile daha yüksek kalite ve performans sunan kartın yeni nesil bir donanıma geçiş yapmayı düşünenler için biçilmiş kaftan olduğunu söylemek mümkün. 6 GB belleği bulunan GTX 980 Ti, 2.816 CUDA çekirdeği ile yüksek performans vadediyor. Titan X’te 12 GB bellek ve 3.072 CUDA çekirdeği mevcut ancak aradaki fiyat farkını da göz önüne aldığımızda yeni ekran kartının daha düşük fiyata yüksek performans almak isteyenlere yönelik olduğunu söyleyebiliriz.

Düşük güç tüketimiyle dikkat çeken kartın çalışabilmesi için 250W enerji yeterli oluyor. Bu değerin 780 Ti modeliyle aynı olduğunu da belirtelim. 649 dolar fiyat etiketine sahip olan ekran kartı Nvidia’nın resmi sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Ancak şu an için kartın stoklarda olmadığını da söyleyelim.

VİDEO