reklamı kapat

POPÜLER

Asus’tan 13 MP ön kameralı selfie telefonu

Asus, yüksek performans sunan bütçe dostu akıllı telefon serisi ZenFone’u genişletmeye devam ediyor. Computex 2015’te yeni ZenFone modelini duyuran firma bu kez selfie tutkunlarını mutlu edeceğe benziyor.

Selfie trendinin hızlı yükselişi mobil cihazlarda ve mobil cihaz aksesuarlarında keskin değişiklikler yaratmaya başladı. İsminde “selfie” kelimesi geçen akıllı telefonlar bir bir piyasaya sürülürken bu konuda en iddialı girişlerden birini 13 megapiksel çözünürlük sunan ön kamerasıyla HTC Desire EYE yapmıştı ancak HTC’nin selfie telefonuna yeni bir rakip geliyor.

Asus’un ZenFone Selfie ismini taşıyan telefonu isminden de anlaşılacağı üzere selfie çekim odaklı bir cihaz olarak ön plana çıkıyor. Cihazın hem ön hem de arka kamerası kullanıcıya 13 megapiksel çözünürlük sunuyor. Her iki kameranın da yanında çift tonlu flaş yer alıyor. ZenFone Selfie’nin arka kamerası f2.0 diyafram aralığına sahip ve düşük ışıkta daha iyi performans sunabilmesi için lazer otofokus ile geliyor. Ön kamera ise f2.2 diyafram aralığı ve grup selfie’leri için 88 derecelik görüş açışı sunuyor.

Cihazın ekranı ZenFone 2’de olduğu gibi 5,5 inç boyutunda ve Full HD çözünürlüğe sahip. Dört çekirdekli 1,7 GHz artık dört çekirdekli 1 GHz olmak üzere sekiz çekirdekli Snapdragon 615 işlemciyle çalışan cihaz, Android 5.0 işletim sistemiyle geliyor. Cihazın pil gücü, RAM’i, dahili hafızası ve fiyatı henüz bilinmiyor.