reklamı kapat

POPÜLER

Dizüstünde gerçek oyun deneyimi: Razer Blade

Razer Blade, Razer’ın dünyanın tek oyun laptop’ı olarak lanse ettiği bir bilgisayar. 1998’den beri oyun ekipmanları ve donanım üzerine uzmanlaşmış olan Razer, bugünün dizüstü piyasasında gerçek oyunculara hitap eden bilgisayarlar bulunmadığına kanaat getirerek bu işe el atmış. Razer Blade adlı oyun bilgisayarıyla dünyanın ilk gerçek oyun laptop’ını geliştirdiğini iddia ediyor.

Günümüzde dizüstü bilgisayarlar ya güçlü donanımlara sahip olup taşınabilir olamayacak kadar hantal ve ağır oluyor ya da ince fakat sadece günlük işlere yetecek ölçüde düşük donanımlara sahip oluyor. Razer Blade bu iki önemli kriteri bir araya getirmeye çalışan bir dizüstü bilgisayar. Bu iki kriterdeki başarısını bilemiyoruz ancak tasarımıyla gerçekten de bambaşka olduğunu kabul etmeliyiz. Razer Blade 22,3 mm kadar bir inceliğe sahip. Ağırlığı ise 3,1 kilogram. Intel Core i7 (2,8 GHz) işlemci kullanan bilgisayarda yüksek performanslı NVIDIA GeForce (GT 555M, 2 GB’lık GDDR VRAM ile beraber) grafik işlemci bulunuyor.
Razer Blade
8 GB’lık RAM sunan cihazda oyun içi bazı özellikleri veya atanmış tuşları idare edebilmek için minik bir LCD ekran bulunuyor. Klavyenin sağ yanında. Bu ekran oyun içi bilgileri ya da komutları gösterebildiği gibi istenildiğinde hassas bir touchpad olarak da kullanılabiliyor. Razer Blade’i diğerlerinden ayıran da bu kendine has arayüzü. Kasasında alüminyum kullanılan 17 inçlik dizüstü bilgisayar, sahip olduğu donanımla ve devrim niteliğindeki oyunculara özel kullanıcı arayüzüyle 2.800 dolardan satışa sunuluyor. Ancak maalesef Kuzey Amerika’da 2011’in dördüncü çeyreğinden itibaren satışta olacak.