reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic’ten Wi-Fi’lı yeni Lumix FX90

Panasonic geçtiğimiz günlerde yeni fotoğraf mekinesi Lumix FX90’ı tanıttı. FX90’ın öne çıkan özelliği Wi-Fi destekli olması sayesinde kaydedilen fotoğraf ya da videoları direkt internetteki sosyal paylaşım ağlarına yükleyebiliyor olmanız.

Facebook, Flickr, Picasa ya da YouTube’a medya içeriklerini yüklemek isteyen Lumix FX90 kullanıcıları bu iş için bir bilgisayara ihtiyaç duymuyor. FX90’nın dahili Wi-Fi bağlantısını kullanarak bu sitelere fotoğrafları yüklemek gayet basit bir işlem. 12,1 megapiksel çözünürlük sunan Panasonic Lumix FX90, yüksek hızlı CCD sensöre sahip. Üzerinde Leica DC VARIO-SUMMARIT lens bulunan cihazda 3 inçlik bir de dokunmatik özellikli LCD ekran bulunuyor Cihaz, Full HD video kaydı da yapabiliyor. FX90, görüntü sabitleme, yüz tanıma, akıllı ISO kontrolü, akıllı sahne seçimi gibi özelliklere de sahip.

Panasonic, Lumix FX90 ile beraber Lumix Club servisini de tanıttı. Bulut tabanlı bir depolama hizmeti olan Lumix Club, bir akıllı telefon ya da bilgisayar tarayıcısı ile Lumix FX90 ile çekilen fotoğraflara ulaşıp onları Facebook, Flickr, Picasa veya YouTube’a yükleyebilmenizi sağlıyor. Fotoğrafları bu sitelerde eş zamanlı olarak paylaşmanız da mümkün. Tüm bunlara ek olarak bir kere Lumix Club hesabı edinip bunu aktif hale getirdiğinizde Panasonic iOS ya da Android telefonu olan kullanıcılara Lumix Link adında özel bir uygulama sağlıyor. Uygulamaya sahip olan kullanıcılar, uyumlu telefonlarından Lumix FX90 ile çekilmiş fotoğraflarını aynı şekilde paylaşabiliyorlar.