reklamı kapat

POPÜLER

lumix gh4 5

Panasonic Lumix GH4, 4K video kaydı yapabilen ilk değiştirilebilir lensli aynasız

Panasonic, 2012 yılında piyasaya sürdüğü geliştirilmiş video kodlayıcıları, gelişmiş kontrol seçenekleri, zaman kodlama fonksiyonu gibi profesyonel fotoğrafçıların dikkatlerini üzerine çeken özelliklere sahip aynasız modeli Lumix GH3‘ün ardından yeni duyurulan Lumix GH4 ile çıtayı daha da yükseltiyor. Panasonic Lumix GH4, 4K çözünürlüğünde video çekebilen ilk değiştirilebilir lensli aynasız fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor.

Panasonic Lumix GH3’le arasında görünüm açısından benzerlikler taşıyan Lumix GH4, bir DSLR’i andırsa da boyut olarak bir önceki modelden daha küçük. Sıvı temaslarına ve toza karşı dayanıklı magnezyum gövdeye sahip Lumix GH4, 16 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor. Lumix GH4‘ü bir önceki modelden daha iyi yapan şey, yeni Micro Four Thirds sensörünün “rolling shutter” efektlerinin üstesinden gelmesi, çok daha becerikli olması ve sunduğu dinamik aralığının daha yüksek olması.

lumix gh4 225.600’e kadar ISO hassasiyetine sahip olan makine, saniyede 12 karelik çekim yapma imkanı sunan dört çekirdekli yeni işlemciyle geliyor. Lumix GH4’ün öne çıkan diğer özellikleri arasında geliştirilmiş renk üretim sistemi ve gözlere otomatik olarak odaklanan Eye Detection otomatik odaklama vurgu sistemi yer alıyor.