reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic GF6, NFC ve Wi-Fi desteğiyle geliyor

Geçtiğimiz hafta fotoğrafları ve detayları internete sızan Panasonic Lumix DMC-GF6, bugün resmi olarak duyuruldu. Wi-Fi ve yakın saha iletişimi (NFC) bağlantı desteği ile gelen Panasonic’in yeni aynasız fotoğraf makinesinde 16 megapiksel çözünürlüklü Four Thirds (17,3 x 13 mm) sensör, Venus Engine FHD işlemci, 1,04 milyon noktalı 180 derece hareket edebilen 3 inç büyüklüğünde bir LCD ekran ve Raw çekim modu bulunuyor.

Enstantane hızı 1/4000’e kadar inebilen ve yalnızca yarım saniyede açılan makinenin ISO değeri ise maksimumda 25600’e kadar çıkıyor. SD/SDHC/SDXC kartlara destek veren cihazın ağırlığı 323 gram, boyutları ise 111 x 65 x 38 mm. Dahili flaşı da olan aynasız fotoğraf makinesi,  Wi-Fi ve yakın saha iletişimi (NFC)’nin haricinde  USB 2.0 ve HDMI (mini-HDMI) bağlantı noktalarına da destek veriyor.

Cihazın sahip olduğu Wi-Fi ve NFC bağlantı desteği sayesinde kullanıcılar  fotoğraf makinelerini kablosuz olarak akıllı telefon veya tabletlerine kolayca bağlayabiliyor. Kullanıcılar bu sayede çekmiş oldukları görüntüleri akıllı telefon veya tableri üzerinden görüntüleyebiliyor. Full HD çözünürlüğünde videolar da kayıt edilebilen makine tam dolu pille 340 kare fotoğraf çekimi yapabiliyor. Panasonic satış tarihini ve satış fiyatını henüz açıklamasa da Lumix DMC-GF6’nın 14-42mm kit lensli; kırmızı, siyah, beyaz ve kahverengi renk seçenekleri ile birlikte İngiltere’de 449 pounddan (680 dolardan) satışa sunulacağı söyleniyor.

YORUMLAR