reklamı kapat

POPÜLER

The Last of Us Türkçe altyazıyla oynanabilecek

Geçen senenin E3‘ünde ilk videoları yayınlandığından beri heyecanla beklenen yapımlardan olan The Last of Us 14 Haziran’da çıkıyor. Tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de satışa sunulacak oyunun dağıtıcısı Sony Computer Entertainment America; geliştiricisi ise Naughty Dog. Yalnızca PlayStation platformuna çıkacak oyunu Türkiye’deki oyunseverler, Türkçe altyazı ile oynayabilecek.

Oyunun hikayesi, “cordyceps” isimli mantarın, dünya üzerinde milyonlarca insanın ölümüne yol açmasından 20 yıl sonrasını konu alıyor. Mantarın yol açtığı yıkım, sadece insanların ölümü ile sınırlı kalmayıp, geride kalanların da mutasyona uğramasına neden olmuş. Hayatta kalan insanlar ise hayatlarını karantina bölgelerinde geçirmek zorunda kalmış. Baş karakterler Joel ve Ellie de bu post apokaliptik ortamda, leş yiyen mutantlarla mücadele edip hayatta kalmaya çalışıyor. Oyun daha piyasaya çıkmadan en prestijli ödülleri silip süpürdü. Yılın en fazla beklenen oyunlarından birini Türkçe altyazıyla oynayabilecek olmamız ise çok iyi bir haber.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“The Last of Us Türkçe altyazıyla oynanabilecek” için bir cevap

  1. ismail ozan izci dedi ki:

    bu çok güzel oldu, fakat BEYOND TWO SOULS için de bastırmak lazım, o oyuna da Türkçe alt yazı şart. Sony Türkiye yetkilileri, sesimizi duyun lütfen! Türkçe dublaj diye kastırmanıza çok da lüzum yok, bir çoğumuz ingilizce olarak oynaması daha zevkli geliyor, fakat Türkçe altyazısı şart artık, sene oldu 2013, 1900 lerin bilimkurgu filimlerinin geçtiği yılları yaşıyoruz, bi el atın şu altyazı olayına artık. gameofthrones un bir kaç saat içinde altyazısı bulunabiliyor günümüzde, fakat dünyanın en iyi oyunlarından biri olan HEAVY RAIN i ne yazıkki tam olarak anlayamadan oynamak zorunda kaldı bu millet.