reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın 360 derece kameralı ilk akıllı telefonu [Video]

Teknolojinin sunduğu imkanlar çoğaldıkça akıllı telefonlar konusunda alternatiflerimiz de artıyor. Her ne kadar birçok farklı zevke hitap eden ürünler tasarlansa da, aralarından bazıları kullanıcılara sunduğu ilklerle öne çıkmayı başarıyor. ProTruly’nin Darling isimli akıllı telefonu da tam olarak bu kategoride yer alıyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere Darling’in en dikkat çekici özelliği 360 derecelik kamerası oluyor. Bu kamera aynı zamanda cihazın üstünde oldukça büyük bir çıkıntı oluşmasına neden oluyor. Bu durum telefonu cepte taşımayı zorlaştırsa da, kullanıcılara farklı bir alternatif sunmayı başarıyor.

Kamerayı bir kenara bıraktığımızda Darling‘in kullanıcıların karşısına iki farklı modelle çıktığını görüyoruz. Fakat cihazların farkı teknik özelliklerinde değil, dış görünüşlerinde ortaya çıkıyor. Daha uygun fiyatlı olan telefon plastik kaplamaya sahipken, diğer modelde altın ve elmas süslemeler tercih edildiğini görüyoruz. Bunun haricinde iki cihazın teknik özellikleri birebir aynı. Telefonlarda 5.5 inç 1080p ekran, MediaTek işlemci, 4GB RAM ve 64 GB dahili hafıza bulunuyor. 3,560mAh kapasiteli pilin yanı sıra cihazın her iki yüzünde de 13 megapiksellik kameralar yer alıyor. Android 6.0 Marshmallow ile gelen Darling için USB-C tercih edilmiş.

Ürünlerin fiyatı konusunda ise henüz bir netlik yok. China Daily standart modelin 600 dolar, elmas kaplamalı modelin 1,300 dolar olduğunu dile getiriyor. Mashable’ın haberindeyse cihazların 500 ve 800 dolar oldukları söyleniyor. Son olarak belirtmekte yarar var ki bu cihazlar şimdilik sadece Çin‘de satılıyor.