reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en güçlü kadınları listesinde bir Türk

Geçtiğimiz ay yer verdiğimiz “Vodafone Türkiye’de CEO değişimi” haberindeki kilit isimlerden Serpil Timuray, Fortune Dergisi tarafından hazırlanan En Güçlü Kadınlar Uluslararası Listesi”nde 23’üncü sırada yer aldı.

Vodafone Grubu’nun Afrika, Ortadoğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su Serpil Timuray Fortune dergisi tarafından “Global Fortune 500 şirketlerinde çalışan en önde gelen Türk yöneticilerden biri” olarak gösterildi. İş dünyasındaki güçlü kadın profillerinden biri olan Timuray, 2013 yılında Newsweek tarafından hazırlanan “Dünyanın En Etkili 125 Kadını” listesinde de 79’uncu sırada yer almış; Ekonomist Dergisi’nin düzenlediği değerlendirmelerde ise 2010, 2011 ve 2013 yıllarında Türkiye’de “Yılın Profesyoneli” seçilmişti. 2009 yılında ise Dünya Ekonomik Forumu tarafından “Genç Küresel Lider” listesine Timuray’ın adı yazıldı.

Vodafone AMAP bölgesindeki başarılı iş sonuçlarına imza atan Timuray aynı zamanda Vodafone Grubu’nun “Çeşitlilik ve Dahiliyet Komitesi”ne de liderlik ediyor. Timuray’ın bu çalışmalar kapsamında iş yerinde cinsiyet eşitliği sağlanmasına yönelik tüm pazarlarda kadın çalışanlara sunduğu insiyatifler arasında “özel doğum izni” politikası dikkat çekerken, kadınların mobil teknolojilere eşit erişimi sayesinde ekonomik ve sosyal hayata katılımını artırmaya yönelik Türkiye’den başlattığı “Önce Kadın” programı, son dönemde 10 AMAP ülkesinde de kendine yer buldu.