reklamı kapat

POPÜLER

Serpil Timuray tekrar dünyanın en güçlü kadınları listesinde

Geçtiğimiz sene dünyanın en güçlü kadınları listesinde 23. sırada yer alan Vodafone Grubu’nun Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray, 2017 yılında da ilk 50 isim arasına girmeyi başardı. Timuray, Fortune Dergisi’nin 2017 yılı kapsamında yayınlandığı “En Güçlü Kadınlar Uluslararası Listesi”nde 27. sırada yer aldı.

Serpil Timuray, Ocak 2014’ten bu yana merkezi Londra’da yer alan Vodafone Grubu’nun dünya İcra Kurulu’nda görev alıyor. Timuray, görevi dahilinde; grubun marka, ürün ve servis portföyü, cihaz portföyü, pazarlama, satış, dağıtım, müşteri hizmetleri fonksiyonları ve bu fonksiyonlardaki yetenek gelişiminden sorumlu. Ayrıca Vodafone Grubu, 51 ülkede 33 telekom operatörü ile anlaşmalı işbirlikleri de yine Serpil Timuray’a bağlı. Grubun strateji geliştirmesinden sorumlu olan Serpil Timuray, global inovasyon ve transformasyon programlarını da yönetiyor. Timuray, dünya çapında 800’den fazla telekom operatörünün temsil edildiği yine merkezi Londra’da yer alan GSMA’da Yönetim Kurulu üyeliği ve aynı zamanda Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de sürdürüyor.

Timuray ayrıca, Nisan 2015 itibarıyla, Paris merkezli Danone Grubu’nun dünya Yönetim Kurulu’nda bağımsız üye olarak yer alıyor. Timuray’ın 2009 yılında Türkiye’de sosyal iş modeli olarak başlattığı ve ardından 7 ülkede yaygınlaştırdığı “Vodafone Çiftçi Kulübü” programı, tarımın dijitalleşmesi ve milyonlarca çiftçinin güçlendirilmesi için örnek bir girişim olarak gösteriliyor. Ayrıca, kadınların mobil teknolojilere eşit erişimi sayesinde ekonomik ve sosyal hayata katılımını artırmaya yönelik Timuray’ın Türkiye’den başlattığı “Vodafone Önce Kadın” programı, 10 ülkede lanse edildi.

Timuray, Vodafone Grubu bünyesinde “Çeşitlilik ve Dahiliyet Komitesi”nin liderliğini de üstleniyor. Bu komitenin çalışmaları arasında, yönetim pozisyonlarında kadın oranını artırmak üzere geliştirdiği ve tüm ülkelerde uygulamaya alınan “özel doğum izni” politikası ve kariyerine ara vermiş kadınların yeniden iş hayatına dönebilmelerine fırsat veren Vodafone ReConnect projesi özellikle dikkat çekiyor.