reklamı kapat

POPÜLER

dizüstü bilgisayar Swift 5

Swift 5

dizüstü bilgisayar AsusPro B9

AsusPro B9

Dünyanın en hafif 14 inç dizüstü savaşı: Acer Swift 5 vs AsusPro B9

IFA 2019 kapsamında dünyanın en hafif 14 inç dizüstü bilgisayar modeli için bir unvan savaşı verildi. Peki Acer Swift 5 ve AsusPro B9 arasında galip kim oldu?

Geçtiğimiz saatlerde Acer, Swift 5 dizüstü bilgisayar modelini, Asus ise AsusPro B9 modelini tanıttı. Bu her ikisi de 14 inç ekrana sahip bilgisayarlar, ortak olarak “dünyanın en hafif 14 inç modeli” açıklamasıyla lanse edildi. Burada ilk lanse edilen dizüstü Swift 5, aldığı unvanı sadece kısa bir süre boyunca koruyabildi. Çünkü AsusPro B9, açıklanan 861 gram gövde ağırlığıyla 990 gram gövde ağırlığı bulunan Acer Swift 5 modelini geride bıraktı. Oldukça ince çerçeveleriyle çok şık görünen ve touchpad bölümünü bir sayısal tuş takımı haline getirebilen AsusPro B9, iş tarafına özel olarak hazırlanmış. Boyutları sayesinde her zaman taşınabilecek bir seçenek oluşturan model, 14 inç ekranı 13 inç dizüstü kasasında sunuyor. Yüzde 94 ekran gövde oranına ulaşan model, 10. jenerasyon Intel Core işlemciler, 16 GB RAM ve 1 TB PCIe 3.0 X4 SSD ile donatılabiliyor. Askeri MIL-STD 810G standartları ile test edildiği aktarılan model, ince kasasında tam boyutlu birçok giriş çıkış portu sunuyor. 2020’nin ilk çeyreğinde çıkacak dizüstü için henüz bir fiyat açıklanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AsusPro B9 kadar Acer Swift 5 dizüstü bilgisayar da dikkat çekiyor

Gücünü 10. jenerasyon Intel Core işlemciler ve Nvidia GeForce MX250 ekran kartından alan Swift 5 dizüstü modeli, 14 inç dokunmatik ekranında Full HD çözünürlük sunuyor. Kullanıma bağlı olarak 12,5 saat pil ömrü getirebilen model, 512 GB SSD ile donatılabiliyor. Modelin kasım ayında 900 dolardan satışa çıkacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’dan AirPods odaklı yeni reklamlar