reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en hızlı cebiyle tanışın

Ana vatanı Çin dışında henüz pek popüler olmayan Xiaomi, çiçeği burnunda cebi Mi4’ü duyurdu. Yeni amiral gemisiyle adından sıkça bahsettireceğe benzeyen Xiaomi oldukça iddialı. Çinli şirkete göre, dünyanın en hızlı akıllı telefonunu üretmiş durumdalar.

3GB RAM ve  2,5 GHz dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciye sahip Mi4, iddiasında çok da haksız sayılmaz. Zira Çin’in teknoloji alanındaki yeni temsilcisi, 2,3 GHz işlemcili hız canavarı Sony Xperia Z2’yi bu alanda geçmiş durumda. Güç ve hızının yanı sıra Mi4 başarılı donanım özellikleriyle de dikkat çekiyor. 5 inçlik full HD ekrana sahip olan cihaz, 13 megapiksel arka kamerası ve 8 megapiksel ön kamerası ile oldukça doyurucu bir görüntü kalitesi sunmakta.

Cihazın dış görünüşüne bakacak olursak Çinli şirket, kendisine “rakip” gördüğü Apple’dan biraz “esinlenmiş” gibi duruyor. Paslanmaz çelik dış yüzey, cihazın ince kabını, tıpkı iPhone’da olduğu gibi, kusursuz bir şekilde çerçeveliyor. Neyse ki Xiaomi fiyat konusunda Amerikalı rakibi kadar “bonkör” davranmamış. Mi4’ün 16 GB’lık versiyonu 320 dolar, 64 GB’lık versiyonu ise 400 dolardan satışa sunulmuş.