reklamı kapat

POPÜLER

HP Spectre 13.3
HP Spectre 13.3
HP Spectre 13.3

Dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı: HP Spectre 13.3

HP, dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olarak lanse ettiği Spectre 13.3’ü kullanıcıların beğenisine sundu. 10,4 mm kalınlığıyla 12 mm kalınlığındaki Asus UX305’i ve 12,5 mm kalınlığındaki 12 inçlik MacBook’u geride bırakan bilgisayar, alüminyum gövdesiyle göz kamaştırıyor.

Alüminyum haricinde 18 karat altın ve elmasla kaplı özel üretim versiyonları da bulunan bilgisayar, Core i5 veya Core i7 işlemci seçeneğiyle satın alınabiliyor. Bilindiği üzere MacBook bilgisayarların gövdesi tamamen alüminyum malzemeden üretiliyor. HP’nin yeni bilgisayarının tabanında ise karbon fiber malzeme kullanılıyor. Bu sayede çok daha ince bir forma kavuşan bilgisayarın ağırlığı ise 1,1 kilogram.

Full HD çözünürlüklü 13,3 inçlik ekranın tercih edildiği HP Spectre 13.3’ün RAM miktarı 8 GB’a, depolama alanı ise 512 GB’a kadar artırılabiliyor. Pili tam şarj edildiğinde 9,5 saate kullanım imkanı sunduğu belirtilen bilgisayarda üç adet USB Type-C ve iki adet Thunderbolt bağlantı noktaları da bulunuyor.

HP Spectre 13.3, 25 Nisan’da 1.170 dolardan başlayan fiyatla yurtdışında ön siparişle satışa sunulacak. Yalnız altını çizmekte yarar var. Bu fiyat bilgisayarın ön siparişteki satış fiyatı. 22 Mayıs’ta mağazalarda satışa sunulacak HP Spectre 13.3, 1.250 dolardan başlayan fiyatla piyasaki yerini alacak. 

Tord Boontje ve Jess Hannah’ın imzalarını taşıyan altın ve elmas kaplı özel versiyonlar ise önümüzdeki ay düzenlencek Cannes Film Festivali’nde açık artırmaya sunulacak ve açık artırmadan elde edilen gelir Nelson Mandela Vakfı‘na verilecek.