reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en pahalı SUV modeline özel 30.000 dolarlık direksiyon [Video]

Dünyanın en pahalı SUV modelini üreten Dartz Motorz yeni bir modelin hazırlığında. Yakın zamanda tanıtımı yapılacak olan modelin direksiyonun fiyatı dudak uçuklatıyor!

Dünyanın en köklü firmalarından biri olan Dartz Motorz, 1869 yılından beri zamanının en önemli projelerine imza atmış bir marka. İlk olarak 1869 yılında Rus çarlığı için ürettiği yük vagonuyla adından söz ettirmeye başlayan firma, o tarihten itibaren birçok ilke imza atmış. 1912 yılında Rus çarlığının ilk arabası, dünyanın ilk dört motorlu ağır uçağı, Sikorsky helikopterinin geliştirilme süreci ve 1914‘te yine Rusya için ilk zırhlı araç üretimiyle zamanının en önemli teknolojilerini üreten bir isim olarak varlığını sürdürüyor.

Günümüzde de zırhlı otomobilleriyle adından sıkça söz ettiren Litvanya merkezli üretici 1,25 milyon dolarlık Prombron modeliyle dünyanın en pahalı SUV modelini üreterek günümüzde de “enler” arasındaki yerini koruyor. Dartz Motorz’un projeleri arasında olan Black Shark için açıklanan değerler tıpkı Prombron’un standart modelinde olduğu gibi dünya genelinde ses getirecek türden. AMG ortaklığıyla geliştirilen 5.5 litre V8 biTurbo ve V12 biTurbo gibi seçeneklerle sunulacak olan Black Shark, 700 ile 1500 beygir arasında güç değerlerine sahip. Prombron Black Shark’ın maksimum süratininse saatte 250 km civarında olacağı açıklandı.

Prombron Black Shark dışında bir modelin daha hazırlığı içinde olan Darzt ekibi, yeni modelin direksiyon kanadındaki işçilik ve materyaller için açıkladığı fiyat, yeni modelinde ne kadar pahalı olacağının kanıtı. Black Alligator adında sunulması planlanan modelin timsah derisinden üretilen direksiyonunun fiyatı 30.000 dolar. Yeni üretilecek olan modelin diğer modellerden daha farklı bir tasarımda olacağını ve İgor Sikorsky‘nin felsefesini yansıtacağını belirten marka yetkilileri, Black Alligator’u önümüzdeki ay düzenleyecekleri özel bir etkinlikle tanıtacak.

VİDEO