reklamı kapat

POPÜLER

Ehliyet sınavı sonuçları artık cepte

Cep telefonu operatörleriyle Milli Eğitim Bakanlığı‘nın ortaklaşa geliştirdikleri iş birliği sonucunda Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavına (MTSAS) katılmak için kayıt yaptıran sürücü adayları, ehliyet sınavı sonuçlarını cep telefonları üzerinden kolayca ulaşabiliyor. Sürücü adayları sınav yeri ve tarihinden sınav sonuçlarına kadar olan tüm bilgileri, cep telefonlarına gelen SMS’lerle takip edebiliyor.

İçerikleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan servisi kullanabilmeniz için cep telefonu üzerinden kayıt yaptırmanız gerekiyor. Bunun için cep telefonunuzun mesaj gönderme kısmına gelip EH boşluk TCKİMLİK NO yazıp 8383’e göndermeniz yeterli. Her üç operatör için de geçerli bu yöntem haricindeki yöntem ise, Milli Eğitim Bakanlığı’na sınav başvurusu gerçekleştirdikten sonra cep telefonunuza gelecek ücretsiz davet mesajı sonrasında ONAY yazarak 8383’e göndermek. Sisteme kayıt olduktan sonra istediğiniz zaman sorgulama yapabilmeniz ve ehliyet sınavına ilişkin bilgileri alabilmeniz mümkün. Bunun için yine EH boşluk TCKİMLİK NO yazıp 8383’e göndermeniz gerekiyor. Yapılan her sorgulama için vergiler dahil toplam 1 TL ücretlendirme yapılıyor.

Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisi’ne kayıt yapıldığı andan itibaren sürücü adayları aşağıda yer alan bilgilere ulaşabiliyor:

  • Sınav ücretinin yatırıldığı bilgisi
  • Yazılı Sınavı Tarihi Bilgisi
  • Yazılı Sınavı Giriş Yeri Bilgisi
  • Yazılı Sınavı Sonuç Bilgisi
  • Uygulama (Direksiyon) Sınavı Tarihi Bilgisi
  • Uygulama (Direksiyon) Sınavı Sonucu Bilgisi