reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli otomobil geliştirmek isteyenlere özel açık kaynaklı platform: TABBY EVO [Video]

İtalya merkezli üretici OSVehicle, elektrikli otomobil geliştirmek isteyenlere özel geliştirdiği platformun ikinci jenerasyonuyla karşımızda.

Otomotiv endüstrisi Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada en önemli sektörlerin başında geliyor. Günümüz itibarıyla artık bu dev endüstrisinin içten yanmalı motorlara veda sürecine ve elektrikli otomobillere geçişine şahit oluyoruz. Bu süreçte karşımıza, çıkış noktasında küçükken her geçen gün büyüyen yeni markalar ve Mercedes, Volkswagen, BMW gibi devlerin eğilimleri çıktı. Otomobil markalarının yanı sıra özellikle son 2-3 yılda bağımsız üreticileri desteklemek amacıyla açık kaynaklı platformlar da popüleritesini artıran alanlardan biri ve gelecekte bunu çok daha yaygın şekilde göreceğiz gibi gözüküyor.

osvehplatform1
İtalya merkezli marka OSVehicle, geliştirdiği platformlarla bağımsız üreticilerin en büyük yardımcılarından biri olarak karşımıza çıktı. TABBY EVO adını verdiği açık kaynaklı elektrikli otomobil platformunun ikinci jenerasyonunu kullanıcılara sunanan marka otomobil yapma hayali kuran ve tasarımlarını oluşturmuş kişi veya topluluklara teknik altyapı desteği sağlıyor. Kullanıcılar platformları dilerlerse 12.8 kWh‘lık batarya paketi dahil olarak dilerlerse sonra eklemek üzere bataryasız satın alabiliyor.

OSVehicle’ın ikinci jenerasyon TABBY EVO platformu 12.480 dolarlık yurt dışı başlangıç fiyatına sahipken batarya paketi dahil olmak üzere platforma satın almak isteyenlerin 17.980 dolarlık fiyatı gözden çıkarması gerekiyor. Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında trafiğe çıkabilecek donanıma sahip olan platformunm satışına başlayan marka ileriki süreçte adından sıkça söz ettirme potansiyeline sahip.

VİDEO