reklamı kapat

POPÜLER

Anker Solix F3800

Elektrikli otomobil şarj edebilen güç istasyonu: Anker Solix F3800

Devam eden CES 2024 kapsamında elektrikli otomobil şarj edebilen güç istasyonu Anker Solix F3800 modeli de yer alıyordu.

Anker Solix F3800, CES 2024’te karşımıza çıkan “güç odaklı” en büyük çözümlerden oldu. Son yıllarda bu alana inanılmaz önem veren şirket, bu ürünü için Kickstarter’da tam 6 milyon dolar toplamıştı. CES 2024 ile beraber tam tanıtımı yapılarak dağıtıma çıkarılmaya başlanan tek olarak 3.84 kWh’lık ürün, ihtiyaca bağlı olarak 3.84kWh’lık altı farklı Anker BP3800 LFP harici batarya ile genişletilebiliyor ve böylelikle toplamda tam 26,9 kWh enerji kapasitesi sunabiliyor. Bu kombinasyonda klima ve su pompası da dahil olmak üzere hemen hemen her ev cihazına kolayca güç sağlayacak düzeyde 6.000W’a kadar (120V / 240V) AC çıkışı verebilen ürün, istenirse daha fazlasını da sunuyor. 12.000W toplam AC çıkışı ve 53,8 kWh’ye kadar kapasite için iki farklı F3800 birbirine bağlanabiliyor, uygun şartlar sağlanırsa ürün ile yukarıda da gösterildiği üzere elektrikli otomobil dahi şarj edilebiliyor. Yapılan açıklamaya göre ABD’de ortalama bir ev 2022 yılında ayda 889kWh veya günde yaklaşık 29,2kWh tüketmiş. Bu bağlamda maksimum kapasitedeki (53,8kWh) Solix kurulumuyla bir evin yaklaşık iki gün boyunca desteklenebileceği aktarılıyor. Acil durumlar için güzel olan sistemin fiyatı ise yurt dışında 3.999 dolardan başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CES 2024 kapsamında elbette başka tanıtımlar da oldu. Örneğin fuara katılanlardan birisi de Belkin firmasıydı ve ünlü şirket özellikle burada görebileceğiniz Stand Pro ile öne çıkmıştı. 180 dolarlık bir yurt dışı fiyatı açıklanan model, Apple’ın DockKit framework’unu temel alıyor ve bu sayede üçüncü parti bir uygulama yüklemenize gerek kalmadan iPhone’larla direkt olarak bağlantı kurabiliyor. Motorlu yapısı sayesinde kadraja giren kişiyi algılayan ve onu 360 derece takip edebilen ürün, yukarı ve aşağı doğru 90 derece hareket edebiliyor ve MagSafe temelli bağlantı yapısını benimsiyor. Bu temelde 15W seviyesinde şarj da sunan ürün, 30W‘lık bir şarj cihazıyla geliyor ve yerleşik batarya sayesinde Stand Pro’nun beş saatlik bir bağımsız kullanım ömrü sunduğu da aktarılıyor. Takip süreci üstündeki fiziksel butondan kapatılıp açılabilen model, iPhone 12 ve üstü iPhone modellerini dikey ya da yatay konumda tutabiliyor. Bu ürünün ileride Türkiye’de de satılması olası ancak henüz bir tarih verilmiş değil.

Anker Solix F3800 yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition