reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk LOG Görsel

Elon Musk Teksas’ta bir üniversite açmak istiyor

 - Güncelleme: 14 Aralık 2023 19:45

Dünyanın en zengin insanlarından olan Elon Musk, yeni çıkan haberlere göre Teksas’ta bir üniversite açmak istiyor.

Bu konuda daha önce de gündeme gelen Elon Musk, eğitim dünyasına adım atmak adına ciddi planlar yapıyor olabilir. Bloomberg’in son haberine göre bahsi geçen üniversiteyi spesifik olarak en üst düzeyde eğitime adanmış bir şekilde hayata geçirmek isteyen Musk, habere göre üniversite öncesinde “STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik)” odaklı ilk ve ortaokullar inşa etmek için 100 milyon dolar katkıda bulunmayı da düşünüyor. Özellikle dikkat çeken üniversitenin ise farklı simülasyonlar, örnek çalışmalar, imalat/tasarım projeleri ve laboratuvarlar da dahil olmak üzere uygulamalı öğrenme deneyimine dayalı eğitime ek olarak, matematik, fen, mühendislik ve fizik gibi konularda deneyimli öğretim üyeleri tarafından eğitim sunacağı iddia ediliyor. Bu konuda daha fazla bilginin önümüzdeki aylarda ortaya çıkması bekleniyor, Elon Musk’ın sahibi olduğu şirketler üzerinden bir değil onlarca üniversite açabilecek kadar parası bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk bundan önce ses getiren bir istekle gündeme gelmişti. Kaçıranlar için dünyanın en önemli teknoloji firmalarından olan ABD merkezli Apple ve IBM, başka bazı şirketlerle birlikte Elon Musk’ın antisemitik bir paylaşıma yanıt vermesinin ve bunu “asıl gerçek” olarak nitelendirmesinin ardından X’e reklam vermeyi tamamen durdurmuştu. Bu konuda geçtiğimiz haftalarda bir yazı paylaşan X CEO’su Linda Yaccarino, Apple ve diğer şirketlerin yanıltıcı ve manipüle edilmiş bir makale nedeniyle reklamları kalıcı değil geçici olarak durdurduğunu söylemişti.

Reklamların durdurulmasına neden olan konularda yasal bir mücadele başlatan Musk ve Yaccarino, bu konuda en son The New York Times’ın bir haberiyle gündeme gelmişti. Çünkü son gelişmeler sonrasında 100’den fazla şirketin X’e reklam vermeyi durdurduğu ve bunun 75 milyon dolarlık bir kayıp anlamına geleceği aktarılmıştı. Eğer aralarında Airbnb, Netflix, Microsoft ve Ubisoft gibi şirketlerin olduğu reklam verenler geri gelmezse, şirketin reklam gelir kaybı tahminlerden daha çok artabilir denilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda en son Elon Musk’ın inanılmaz çıkışı ses getirmişti. The New York Times tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Musk, yukarıdaki konuda sorulan sorulara hiç beklenmedik şekilde küfür ederek cevap vermişti. İşte bu olayların üstüne X’e reklam vermeyi kesen şirketler arasında Disney de yer alıyor ve Elon Musk bu aralar özellikle Disney CEO’su Bob Iger’ı hedef alıyor. Disney’in X’e reklam vermeyi bırakıp Meta’nın son dönemde çocuklar ile alakalı uygunsuz içerikler ile ses getiren şirketlerine reklam vermesini hedef alan Musk, Disney CEO’su Bob Iger’ın açık açık kovulması gerektiğini belirtiyor: “Derhal kovulmalı. Walt Disney, Bob’un şirketine yaptıklarından dolayı mezarında ters dönmüştür.”

Elon Musk haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER