reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Twitter LOG Tasarım

Elon Musk’a Twitter’da abone olmanın bedeli 99,99 TL

 - Güncelleme: 15 Nisan 2023 11:23

Elon Musk şirketi Twitter, geçtiğimiz günlerde platform içerisindeki Süper Takip sistemini “Abonelikler” haline getirmişti.

Eğer bilmiyorsanız Elon Musk satın almadan önce Twitter, Türkçeye “Süper Takip” olarak geçen bir sistemi kullanıma almıştı. Süper Takip’te kişiler aylık 2,99 dolar, 4,99 dolar veya 9,99 dolar vererek bir kişinin / hesabın “Süper Takipçisi” olabiliyordu. Burada süper takipçilere özel içerikler, grup erişimi, destekçi rozeti, özel indirimler ve özel haber bültenleri elde edilebiliyordu. Twitter, geçtiğimiz günlerde bu genel olarak çok kullanılmayan sistemi Elon Musk’ın yönetimi altında güncelledi ve “Abonelikler” haline getirdi. Kişisel profillerdeki “Para Kazanma” bölümünde yer alan Abonelikler için kısaca “En çok etkileşim kuran takipçilerin için bonus içerikler” açıklamasını yapan Twitter, özellik hakkında şunları da aktardı: “Abonelikler, kullanıcıların en çok etkileşimde bulunan takipçilerinin platforma yaptıkları katkılar sayesinde Twitter’dan para kazanmalarına yardımcı olmanın bir yoludur. Bir kullanıcı Abonelik teklifi sunduğunda bu kullanıcının takipçileri, onlar için özel olarak oluşturulan bonus Tweetlere erişmek için kaydolabilir. Aboneler, Abone oldukları ettikleri kişiye verdikleri yanıtlarında rozet alarak sohbette öne çıkabilir. Not: ABD’de uygunluk şartlarını karşılayan kullanıcılar, Abonelikler programımıza katılmak için başvuruda bulunabilir. Abonelikler için satın alma işlemleri şu anda iOS ve Android için Twitter’da küresel olarak; twitter.com üzerinden ABD, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda’da yapılabilir. Abonelikler içerikleri ile etkileşim şimdilik yalnızca iOS veya Android cihazlarda mümkündür.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni “Abonelikler” altyapısı hakkında Twitter CEO’su Elon Musk ilk olarak şunları aktarmıştı: Takipçilerinize uzun metinlerden uzun süreye sahip videolara kadar farklı içerikler sunmak için Abonelikler sistemine başvurun! Ayarlardan Para Kazanma seçeneğine dokunmanız yeterli.” Bunun üstüne Elon Musk’ın Twitter merkezli Abonelik sistemi de aktif edildi.Birkaç haftada bir sadece abonelerim için bana istediğini sor akışı” düzenleyeceğini belirten Musk, buna ek olarak “Abonelere özel Spaces yayınları açacağını” da aktardı. Peki Musk’a abone olmanın bedeli ne? Başlıkta da belirttiğimiz gibi Musk’a abone olmak şu an aylık 99,99 TL seviyesinde yer alıyor. Bunun web üstünden abonelik Türkiye’de açıldığı zaman düşmesi bekleniyor çünkü mobilde Apple ve Google’ın komisyon kesintileri bulunuyor. Abonelik sisteminde, abone olduğunuz kişilerin Tweet’lerine cevap yazarsanız, isminizin yanında mor renkte “abone” ibaresi çıkıyor, bu sistem de şu an aktif olarak devrede bulunuyor. Bir örnek hemen aşağıda görülebiliyor:

elon musk

Elon Musk ve Twitter Abonelikler yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER