reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk’ın çekindiği tek bir isim var [Video]

Geçtiğimiz gün Recode’un Code 2016 konferansına konuk olan Elon Musk, CEO’su olduğu Tesla, SpaceX ve genel olarak teknoloji dünyası hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Musk’ın en çok dikkat çeken konuşması ise yapay zeka hakkında oldu. Yapay zeka konusundaki endişeleri malum olan Musk, bu alanda çekindiği tek bir isim olduğunu belirtti.

Son dönemde Facebook, Microsoft ve Google gibi devlerin yapay zeka alanına fazlasıyla yoğunlaşması, konferansın ana konularından biriydi. Bu alanda çalışmaları olan Tesla CEO’suna The Verge’den Walt Mossberg, “Özellikle çekindiğiniz bir isim var mı?” sorusu geldi. Musk hafif gülümseyerek “İsim vermeyeceğim ancak tek bir isim var.” şekliden yanıt verdi. Mossverg’in “Peki bu isim şu sıralar kendi otomobilini geliştiren bir şirket olmasın?” şeklindeki Google imasına Musk yine gülümseyerek tek bir isim var cevabını yineledi. Konuşmacıların ve salondakilerin de kahkahaları açık açık Google’ı işaret etti.

Çoğunlukla iddialı açıklamalarıyla, rakip tanımamasıyla ve her fırsatta rakiplerine göz dağı vermesiyle tanınan Musk’ın bu konudaki tutumu biraz şaşırtıcı açıkçası. Ancak neredeyse bulunduğu her alanda söz sahibi konumunda olan Google’dan çekinmemek de mümkün değil.

Konuşmanın geçtiği bölüme 3:58 itibarıyla ulaşabilirsiniz.

VİDEO